Live

zobrazit nejnovější

20. 2. 2024 11:23

Rychlá zpráva

elon-musk-neuralinkFoto: Midjourney / Neuralink / CzechCrunch

První pacient s čipem od Neuralinku dokáže myšlenkami ovládat kurzor, tvrdí Musk

Pacient, kterému společnost Neuralink implantovala mozkový čip, nyní dokáže svými myšlenkami hýbat kurzorem myši na obrazovce, uvedl v noci na úterý zakladatel projektu Elon Musk. Neuralink loni dostal od amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) souhlas k první klinické studii na lidech a na konci ledna Musk oznámil, že firma implantovala čip prvnímu člověku. Zařadila se tím k několika dalším projektům, kterým se v uplynulých letech takovýto zákrok podařil. „Pokrok je dobrý a zdá se, že pacient se plně zotavil,“ řekl v pondělí Musk v rozhovoru vysílaném na jeho sociální síti X. „Pacient je schopen hýbat s myší po obrazovce jen svým myšlením,“ pokračoval. Společnost Neuralink se stejně jako při lednovém oznámení k věci ihned nevyjádřila. Musk uvedl, že dalším cílem klinické studie je nyní provést prostřednictvím implantátu co nejvíce kliknutí myší.

20. 2. 2024 11:02

20. 2. 2024 10:20

Rychlá zpráva

Soud v Londýně projedná vydání Juliana Assange do USA

V Londýně dnes začíná dvoudenní slyšení, v němž budou soudci posuzovat rozhodnutí o vydání zakladatele WikiLeaks Juliana Assange do USA. Pokud rozhodnou v jeho neprospěch, jeho extradikci tím potvrdí. Tu by pak už mohl zastavit jen Evropský soud pro lidská práva. Pokud soudci Assangeův nárok na odvolání uznají, případ bude pokračovat u londýnského vrchního soudu.

20. 2. 2024 09:28

Rychlá zpráva

melinda-szaboFoto: T-Mobile Czech Republic

Český T-Mobile už ví, kdo mu bude šéfovat. Přijde Maďarka Melinda Szabó

T-Mobile bude mít v Česku a na Slovensku od léta novou šéfku. Roli generální ředitelky a členky představenstva T-Mobile Czech Republic a Slovak Telekom se ujme zkušená maďarská manažerka Melinda Szabó, která přichází z mateřského Deutsche Telekom. Nahradí současného generálního ředitele Vladana Pekoviće, který růžového operátora dočasně řídil po lednovém odchodu Perdoma Lorenza. Melinda Szabó historicky působila také v Magyar Telekomu či Vodafonu.

20. 2. 2024 08:09

Rychlá zpráva

brazdilFoto: EY Podnikatel roku

Olomouckými podnikateli roku je rodina Brázdilů. V BG7 vyrábí lehké konstrukce

Hned trojici mužů byl udělen letošní regionální titul EY Podnikatel roku Olomouckého kraje. Získali ho Ladislav Brázdil a jeho synové Ladislav a Jiří, kteří společně vedou společnost BG7 Global. Zabývají se vývojem a výrobou lehkých konstrukcí pro široké spektrum odvětví od automobilového průmyslu přes elektrotechniku až po vodohospodářství. Rodinné trio porotu oslovilo zejména způsobem, jakým dokázalo firmu od začátku 90. let rozvinout. Brázdilovi totiž BG7 postupně transformovali z původního družstva v silného podnikatelského hráče, který dnes dokáže konkurovat i velkým nadnárodním koncernům.

20. 2. 2024 07:35

19. 2. 2024 21:22

19. 2. 2024 20:11

Rychlá zpráva

Brusel schválil ČR dotace ve výši 17,9 miliardy korun z mimořádného fondu obnovy

Evropská komise schválila České republice dotace ve výši 702 milionů eur (17,9 miliardy Kč) v rámci mimořádného fondu obnovy určeného na zmírnění následků hospodářské krize. Česko podle komise splnilo podmínky, aby mohlo další finance z Národní plánu obnovy získat. „Peníze půjdou na lepší železnice, digitalizaci, nebo do onkologie,“ uvedla na sociální síti X eurokomisařka Věra Jourová.

19. 2. 2024 19:10

19. 2. 2024 18:45

Rychlá zpráva

id7-kombiFoto: Volkswagen

Elektrický nástupce Passatu víc prakticky. Volkwagen ID.7 přichází v kombíku

Volkswagen přivedl na trh o kapku praktičtější verzi svého elektromobilu ID.7 s přídomkem Tourer. Ten odkazuje na nafouklou záď, díky které vůz dokáže spolknout podstatně větší náklad, než klasická verze v sedanu. Pro značku se jedná o vůbec první elektrické kombi.

19. 2. 2024 17:50

Doporučujeme

„Náš příběh je o tom, jak zrádná a nečekaná je expanze z Česka. Polovinu věcí musíme za hranicemi dělat jinak.“

- Ředitel topenářského Woltairu Jan Hanuš k aktuálnímu dění, kdy startup propustil pětinu zaměstnanců.

Čtěte dále

19. 2. 2024 16:19

Rychlá zpráva

bonami-zlicinFoto: Bonami

Bonami otevírá prodejnu na Zličíně, objednávky skladem mají být k dispozici do 30 minut

Prodejce nábytku a souvisejícího zboží Bonami otevírá další prodejnu, tentokrát v Metropoli Zličín. Díky poloze několik kilometrů od centrálního skladu v Jenči má zákazníkům umožnit vyzvednout si zboží ve skladu do 30 minut od objednání.  „Prodejny jsou pro nás důležitou částí skládačky. Slouží k vyzvednutí online objednávek, což dnes dělá skoro třetinu objednávek, zákazníci tam také mohou zboží jednoduše vrátit, ale zároveň jsou i důležitým prodejním kanálem,“ říká ředitel Bonami Pavel Vopařil. Po otevření kuchyňského studia ve Westfield Chodov v loňském červnu jde o další „kamenný počin“ prodejce. Bonami aktuálně působí na 11 trzích střední a východní Evropy, prodejen má aktuálně 7, a to v České republice, na Slovensku a v Maďarsku.