Investiční skupina ZDR, která cílí na retailové parky, chystá vstup do Slovinska

Hodnota nemovitostního portfolia skupiny loni dosáhla 13,3 miliardy korun, získala velkou nemovitost mimo jiné v Chorvatsku.

Luboš KrečLuboš Kreč

roman-a

Foto: ZDR Investments

Partner ZDR Investments Roman Latuske

0Zobrazit komentáře

Skupina ZDR Investments, která patří k průkopníkům investic do komerčních a průmyslových nemovitostí, hlásí na začátku nového roku stabilní výsledky za rok 2023. Všechny její fondy skončily v solidním plusu, celková hodnota nemovitostí v portfoliu překročila 13 miliard korun.

Jádrem investičního byznysu ZDR Investments, jejímiž partnery jsou někdejší mediální manažer Roman Latuske, developer Zdeněk Prázdný a právník Radek Hladký, jsou retailové parky zaměřené na denní spotřebu.

Fond kvalifikovaných investorů ZDR Investments SICAV se loni dostal na výkonnost 8,71 procenta v korunové třídě a 8,75 procenta v eurové. Hodnota mezinárodního nemovitostního portfolia fondu loni dosáhla 10 miliard korun.

Retailový fond ZDR Investments Public SICAV, který je určený široké veřejnosti, zakončil rok 2023 se zhodnocením 6,7 procenta a během své čtyřleté existence přinesl svým akcionářům průměrný roční výnos 8,61 procenta.

Třetí fond ZDR Investments Industrial SICAV, který se zaměřuje na příměstskou logistiku a lehkou výrobu, oslavil v prosinci 2023 své první narozeniny. Za loňský rok připsal svým akcionářům zhodnocení 7,61 procenta v korunové a 5,5 procenta v eurové třídě.

„Podařilo se nám realizovat naši doposud druhou nejvýznamnější akvizici – retailový park v chorvatské Rijece v hodnotě jedné miliardy korun. Závěrem roku jsme úspěšně prodali dvě nemovitosti z portfolia fondu kvalifikovaných investorů, čímž jsme si potvrdili konzervativní ocenění našeho portfolia. Již máme připravené akviziční plány na další dva roky. Aktuálně se připravujeme na expanzi do šesté země, kterou bude Slovinsko,“ řekl CEO skupiny Ondřej Sychrovský.

Nemovitostní portfolio skupiny ZDR Investments čítá 64 nemovitostí v celkové hodnotě 13,3 miliardy korun. Roční výnos z nájmů dosahuje aktuálně výše 950 milionů korun, což meziročně znamená nárůst o 17,5 procenta.

Rubriku Investice podporujíxtb-retinajet-investment_logo_srgbjt-bankaamundi

Diskuze (0)

Novinka

Anonym