Live

zobrazit nejnovější

20. 6. 2024 11:42

20. 6. 2024 11:23

Brand Stories vizuál

Partner podcastu: Vodafone

20. 6. 2024 10:20

Rychlá zpráva

Vzniká nový investiční fond, zaměří se na inovativní zdravotnické startupy

Společnost Fons JK Group, majitel české IT společnosti Stapro, uzavřela smlouvu o spolupráci s investiční společností Moondust Ventures. Předmětem spolupráce bude v první fázi společné investování do nadějných startupů v oblasti zdravotní péče, léčebných postupů a přidružených technologií. V druhé fázi pak společnosti plánují založit a spravovat investiční fond, zaměřený právě na inovativní zdravotnické investice.

Geograficky se investice budou primárně zaměřovat na prostor střední a východní Evropy, přesah je pravděpodobný i do západní Evropy a jiných částí světa. Investice budou směřovat především do raných fází rozvoje nových technologií a do podpory univerzitních týmů pracujících na nadějných projektech.

20. 6. 2024 09:21

20. 6. 2024 08:15

Rychlá zpráva

Při letošní pouti do Mekky měla zahynout necelá tisícovka lidí

Při letošní velké muslimské pouti do Mekky zemřelo zhruba 900 lidí, píše agentura AFP s odvoláním na diplomatické zdroje. Zhruba 600 úmrtí připadá na Egypt a o 68 mrtvých krajanech mluví indičtí diplomaté. V úterý AFP evidovala dalších 250 mrtvých z jiných zemí, například z Indonésie, Íránu či Jordánska. Úřady v Saúdské Arábii, kde se Mekka nachází, vlastní bilanci nezveřejňují. U části poutníků se zřejmě projevily zdravotní problémy v důsledku vysokých teplot.

20. 6. 2024 07:03

Rychlá zpráva

Severní Moravou a Slezskem se prohnaly silné bouřky, jedna žena přišla o život

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém Těšíně zabil padající strom ženu, která stanovala. Kvůli bouřkám byla omezená silniční i železniční doprava v Olomouckém a Moravskoslezském kraji. Na silnice a tratě tam popadaly stromy, někde byly problémy s dodávkami elektrického proudu. Nyní už by měla být situace na železnici stabilizovaná.

19. 6. 2024 20:11

Doporučujeme

Jannis Samaras, spolumajitel a hlavní tvář nápojářské skupiny Kofola, je spíše plachý muž, který jako by se do světa velkého byznysu ani nehodil. Jenže do něj patří, a to pořádně: firma, kterou stavěl na nohy se svým otcem, jen za rok 2023 utržila bezmála devět miliard a nedávno do svého převážně nealkoholického portfolia přidala i trojici pivovarů Holba, Litovel a Zubr. On sám už ale většinu času věnuje jiným věcem než dennímu řízení společnosti, s jejímiž akciemi se obchoduje i na pražské burze.

19. 6. 2024 18:00

Rychlá zpráva

zde4zjfhmzgzmdqyyzrioipjdsolb9watuqfddp7lrtdsdc5bv1szh-ceusctmp8j_nypuejcridihmbqc_v0ft06glupdas8luw_67zyhlqedhjmwcvdd3q7fiqsp7eqjkr8o6njsnznp4mcdplxpfxhqzjs0vznt5pqwpnn5tzrdvl6upndi4aow81zpb8b28rbf3eFoto: Journal of Archaeological Science/ Juan Manuel Román

Archeologové objevili nejstarší tekuté víno. Bylo součástí pohřebního ritu

Původně bílé, po dvou tisících letech však nahnědlé víno objevili archeologové v jihošpanělské Carmoně. Víno v tekutém skupenství bylo uloženo ve skleněné nádobě a do něj ponořeny lidské ostatky. Podle laboratorních zjištění se jednalo o andaluské bílé víno vysoké kvality.

Jedná se o doposud nejstarší objevené tekuté víno na světě. Rekord doposud držel nález láhve s vínem v německém Speyeru, které bylo vyrobeno ve čtvrtém století našeho letopočtu.

19. 6. 2024 16:29

Rychlá zpráva

cipy8Foto: TSMC

Americký výrobce čipů se rozhodl rozšířit svůj závod v Rožnově. Investovat chce 46 miliard

Onsemi, americký výrobce polovodičů, rozšíří výrobu ve svém závodě v Rožnově pod Radhoštěm. Hodnota plánované investice má být dvě miliardy dolarů, což je přepočtu dělá 46,3 miliardy korun, což představuje jednu z největších investiv v moderní historii země. Společnost původně zvažovala rozšíření výroby v závodech ve Spojených státech a v Koreji. Onsemi nyní bude jednat s českou vládou o balíčku investičních pobídek.

Společnost původně kromě Česka zvažovala pro rozšíření výroby také své závody ve Spojených státech a v Koreji. Nový závod by měl vyrábět inteligentní výkonové polovodiče, které slouží ke zlepšení energetické účinnosti elektromobilů, obnovitelných zdrojů energie nebo datových center s umělou inteligencí.

 

19. 6. 2024 13:30

Rychlá zpráva

fusballliebe1Foto: Adidas

Fotbalové utkání Česka s Portugalskem v televizi sledovalo 1,2 milionu diváků

Včerejší zápas českých fotbalistů s Portugalci na fotbalovém Euru sledovalo v televizi 1,216 milionu diváků, podíl na celkovém publiku tak dosáhl 39,28 procenta. Aspoň na chvíli si fotbal v televizi pustily více než dva miliony lidí, dalších 90.000 ho podle České televize sledovalo na internetu. Zápas, ve kterém Česko podlehlo Portugalsku 1:2 gólem v nastavení, byl zatím nejsledovanějším utkáním letošního Eura v ČT. Sledovanost překonala i všechny zápasy předchozího kontinentálního šampionátu v roce 2021.