E-shop CZC může skončit dřív, než se čekalo. Allegro mlží, co s ním dlouhodobě plánuje

Podle Allegra, které e-shop vlastní, vyvíjí nový CZC shop na své sdílené platformě. Zákazníci mohou nakupovat produkty také na jeho tržišti.

Peter BrejčákPeter Brejčák

czcInsider

Foto: CzechCrunch

Přibývají náznaky, že by mohlo brzy dojít k vypnutí CZC

0Zobrazit komentáře

O konci e-shopu s elektronikou CZC se mluví už nějakou dobu, nyní se ale vyrojily informace, podle kterých by k němu mohlo dojít velice záhy – možná už v létě. CzechCrunchi to potvrdil zdroj blízký firmě. Polský majitel kdysi populárního „geekovského“ e-shopu Allegro se ale přímé odpovědi vyhýbá a říká, že nyní vyvíjí e-shop CZC na své nové sdílené platformě.

Trápení polského Allegra poté, co si před dvěma lety pořídilo Mall Group včetně CZC – které podle žebříčku CzechCrunche patří mezi desítku největších e-shopů v zemi –, pokračuje. Nedávno ve skupině českých e-shopů, kam patří i Mall.cz, došlo k propuštění více než stovky zaměstnanců a samo Allegro přiznává, že nastavené tempo transformace dlouhodobě ztrátového byznysu zaostává za jeho očekáváními.

Dění v e-shopu je aktuálně zamotané a kuloární informace se liší od oficiální komunikace ze strany Allegra. To ve středu pro CzechCrunch uvedlo, že vyvíjí nový CZC shop na své sdílené platformě. To znamená, že zákazníci mohou nakupovat produkty, které jsou dostupné na CZC, také na tržišti Allegra.

„Vzhledem k pokračující expanzi Allegra v regionu představuje toto řešení pro CZC možnost, jak snadněji získat také nové zahraniční zákazníky,“ píše společnost s tím, že prostřednictvím Allegra jsou zákazníkům k dispozici také výhody jako dodání do druhého pracovního dne nebo členství v programu Smart. Veškeré reklamace či vracení zboží mají přitom být vyřizovány jako doposud.

Allegro kroky vysvětluje tím, že všechny společnosti včetně těch v Mall Group přecházejí na společnou IT infrastrukturu. Zákazníci tak aktuálně mohou nakupovat jak na webu CZC.cz, tak skrze CZC shop na doméně Allegro.cz, kde běží v testovacím režimu. V následujících týdnech a měsících mají přibývat další funkce a vylepšení.

Prakticky to znamená, že samotný e-shop CZC.cz pořád funguje na původních „střevech“, tedy e-shopovém řešení, jako roky předtím. K tomu se přidala druhá platforma, přes kterou se pod značkou CZC prodává zboží na Allegru.

„Díky tomu, že náš sortiment nabízíme prostřednictvím Allegro.cz, dokážeme oslovit mnohem větší skupinu zákazníků než dosud, mimo jiné i ty, kteří na našem e-shopu na doméně CZC.cz nikdy nenakupovali. To potvrzuje i počet nových zákazníků, které jsme od začátku spolupráce zaregistrovali,“ doplňuje obchodní ředitel Allegra Matthias Frechen.

czc

Přečtěte si takéCZC zvoní umíráček. Kdysi e-shop geeků má přijít o klíčové funkceCZC zvoní umíráček. Kdysi byl e-shopem geeků, teď má přijít i o nejoblíbenější funkce

Zákulisní informace ale naznačují, že práce s technologickou platformou CZC v Allegru neprobíhají podle představ a dochází k nečekaným průtahům i navyšování původně plánovaných vývojářských kapacit. I z těchto důvodu se má v Allegru spekulovat, že by došlo přímo k vypnutí samotného e-shopu a značka by pak pokračovala čistě jen jako prodejce na jeho tržišti.

Podle zdroje CzechCrunche, který má k dění ve skupině blízko, není otázkou zda, ale kdy k vypnutí e-shopu dojde. Přiklání se přitom k možnosti již během tohoto léta. S podobnými informacemi v posledních dnech přišla i další média, v neděli o tom psal portál Geekboy, v pondělí Novinky.cz.

Oba portály přitom s odvoláním se na zdroje uvnitř firmy mluví o možných datech vypnutí e-shopu na začátku letošního července, srpna nebo v únoru příštího roku. Na související dotazy ohledně strategických plánů Allegro přímo nereaguje.