Live

zobrazit nejnovější

9. 6. 2023 18:45

Rychlá zpráva

netflixFoto: Depositphotos

V USA stoupá počet předplatitelů Netflixu poté, co platforma zakročila proti sdílení hesel mezi uživateli

Krátce po změně měla streamovací služba nejvyšší počet nových registrací od roku 2019, kdy společnost Antenna začala tyto údaje sledovat.

9. 6. 2023 17:54

Rychlá zpráva

Lidé nejvíc důvěřují policii, armádě a bankám, nejméně politickým stranám, ukázal průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění

Důvěra lidí v policii a armádu od minulého roku mírně klesla, přesto zůstávají nejdůvěryhodnějšími veřejnými institucemi. Policii věří 74 procent Čechů a armádě 68 procent. Stejný podíl důvěry jako armáda získaly i banky, které si tak od předchozího roku polepšily a získaly dosud nejvyšší důvěru od roku 1996. Nicméně podíl lidí, kteří jim nedůvěřují, je u nich vyšší než u policie a armády. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo ČTK. Nejnižší důvěru mají nadále politické strany a církve.

9. 6. 2023 16:52

Rychlá zpráva

Norsko chce otevřít část oceánu o velikosti Německa pro hlubinnou těžbu kovů

Skandinávská země by byla první, která by ze dna oceánu těžila kovy potřebné pro výrobu baterií, píše deník Financial Times. Vládu ale kvůli návrhu čeká boj s rybáři a ochránci životního prostředí. Riskuje i spor s dalšími státy, protože usiluje o umožnění těžby v blízkosti Špicberků, norského souostroví v Arktidě. Norsko se s Ruskem, EU a Spojeným královstvím totiž rozchází v názoru na to, jak velká oblast vod skandinávské zemi na tomto místě připadá.

9. 6. 2023 16:17

Doporučujeme

„Mám to štěstí, že můj koníček se stal i mojí prací poměrně brzy, takže jsem nikdy neměla možnost zažít podivnou práci.“

- Barbora Seemanová, česká plavkyně

Čtěte dále

9. 6. 2023 15:46

Rychlá zpráva

Rusko začne jaderné zbraně v Bělorusku rozmísťovat v červenci, řekl Putin

Tou dobou má skončit stavba jejich skladů, prohlásil ruský prezident Vladimir Putin při dnešní schůzce s běloruským vůdcem Alexandrem Lukašenkem v černomořském letovisku Soči. Lukašenko minulý měsíc ohlásil, že přesun jaderných zbraní do Běloruska už začal. Stalo se to v den, kdy ministři obrany obou zemí podepsali dokumenty o rozmístění ruských nestrategických jaderných zbraní v Bělorusku.

9. 6. 2023 15:19

Doporučujeme

Je to vlivná značka, kterou dosud znali hlavně hráči a technologičtí nadšenci, Nvidia ale minulý týden na burze přesáhla tržní kapitalizaci jednoho bilionu dolarů. To je magická hranice, kterou v historii dosáhlo zatím jen šest firem. Důvod? Díky svým výkonným čipům se totiž veze na vlně mánie okolo umělé inteligence. Proč jsou právě její čipy pro AI zásadní? Odpovídal novinář Jan Sedlák, který se čipovému trhu dlouhodobě věnuje.

Partner podcastu: Pražské Quadriennale

9. 6. 2023 14:36

9. 6. 2023 13:32

Doporučujeme

Po roce jsme sestavili další seznam Čechů a Češek ze světa krypta, které se vyplatí sledovat. Podívejte se, jestli je znáte.

kryptocesi_2

9. 6. 2023 12:58

Rychlá zpráva

O víkendu se v Praze koná festival kutilů Maker Faire Prague

Do Křižíkových pavilonů Výstaviště Praha dorazí i americký kmotr všech kutilů Dale Dougherty, který koordinuje festivaly
Maker Faire ve světě. V sobotu ve 12:30 vystoupí na hlavním podium. To své si v programu najdou lidé všech věkových skupin, včetně dětí. Svůj stánek bude na akci mít například Prusa Research, The LEGO Group, Škoda Auto a další.

9. 6. 2023 12:17

Doporučujeme

ENB je největšímu setkání evropských inkubátorů, akcelerátorů, vědeckých parků, inovačních center a podporovatelů inovací všeho druhu. Spojuje lidi kolem vědeckých průlomů, podnikání a zakládání společností s cílem řídit udržitelný ekonomický rozvoj a větší blahobyt v Evropě i mimo ni.

ebn-congres

13. - 15. 6. 2023

EBN Congress

Brno

Chci vědět více

9. 6. 2023 11:41

Rychlá zpráva

Česká pošta nesmí koupit největšího distributora tisku PNS. Podle ÚOHS by narušila hospodářskou soutěž

Zákaz spojení úřad používá pouze výjimečně. Rozhodnutí zatím není pravomocné a je možné proti němu odvolat. Dozorčí rada pošty ale začátkem letošního března plánovaný nákup neschválila, státní podnik v posledních letech hospodaří v červených číslech. Úřad začal spojení posuzovat v říjnu roku 2021, zákaz spojení dvou firem je z jeho strany extrémním opatřením, které používá pouze ve výjimečných případech, u nichž by hrozilo podstatné narušení hospodářské soutěže.

9. 6. 2023 11:17

Rychlá zpráva

Čína na Kubě postaví špionážní stanici. Mohla by odposlouchávat elektronickou komunikaci USA

Čína podle informací Wall Street Journal Kubě za stavbu zaplatí několik miliard dolarů. Špionážní centrum by od pobřeží hlavního geopolitického rivala Číny, Spojených států amerických, dělilo jen zhruba sto šedesát kilometrů. Podle amerického deníku by zařízení upevnilo pozici Číny v hospodářsky a geopoliticky významném regionu. „Dny, kdy jen USA byly aktivní v regionu toho druhého, jsou pryč,“ řekl pro Wall Street Journal Michael Mazarr, odborník na mezinárodní bezpečnost. Peking dlouhodobě odsuzuje aktivity amerických pozorovacích letadel a vojenských lodí v Jihočínském moři či Tchajwanském průlivu, což jsou oblasti, které Čína považuje za životně důležité pro svou bezpečnost.

9. 6. 2023 10:13

Doporučujeme

Psycholog Robert Cialdini už v 80. letech popsal principy, jež nám ulehčují rozhodování a jejichž existenci si ne vždy uvědomujeme. Právě proto mohou být velice efektivním nástrojem manipulace, pokud se je někdo rozhodne zneužívat. V aktuálním vydání popisuje jejich fungování i v online světě a my ho rozebíráme s profesionálním vyjednavačem Vítem Prokůpkem.