Live

zobrazit nejnovější

18. 5. 2023 12:59

Rychlá zpráva

David Rath je na svobodě

Bývalý středočeský hejtman David Rath opustil brněnskou věznici, kde si odpykával trest za korupci. Za mříže ho soud posla loni v červnu. Tehdy mu za druhou větev kauzy manipulací při zadávání veřejných zakázek prodloužil už dřív uložený sedmiletý trest. V první větvi si Rath odpykal 3,5 roku, když ho soud podmíněně propustil v lednu 2021, po roce se však musel do věznice vrátit.

18. 5. 2023 11:50

Rychlá zpráva

Česká technologická společnost eMan potvrdila čtvrtmiliardový obrat

Společnost eMan, technologický holding, který sdružuje sedm firem a působí v Česku a Spojených státech, dosáhla obratu 259,3 milionu korun. Loni tak rostla 15procentním tempem a dosáhla svého rekordu. Firma oznámením čísel potvrdila dřívější předběžné výsledky. Provozní zisk EBITDA firmě klesl na 18,6 milionu korun, zisk před zdaněním dosáhl 3,7 milionu.

18. 5. 2023 11:11

Rychlá zpráva

Netflix s reklamami má po půl roce existence pět milionů aktivních uživatelů

Možnost sledovat filmy a seriály na Netflixu s reklamami využívá pět milionů aktivních uživatelů měsíčně. Průkopník streamování, který se reklamám dlouho bránil a tuto variantu pod tlakem rostoucí konkurence zprovoznil pro vybrané regiony loni v listopadu, to uvedl na prezentaci pro zadavatele reklamy. Na konci března měl Netflix celosvětově 232,5 milionu předplatitelů, v Česku je k dispozici zatím jen dražší verze jeho služby bez reklam.

18. 5. 2023 10:02

Rychlá zpráva

Český projekt umožňuje měřit tlak pomocí kamery v mobilu

Český telemedicínský projekt Meddi umí měřit krevní tlak za využití mobilního telefonu a jeho kamery. Měření trvá minutu, vyžaduje na sebe namířit fotoaparát přístroje. Telefon pak s pomocí umělé inteligence z nasnímaných signálů parametry stanoví. Podle firmy poskytuje stejně přesná data, jako když si doma měří tlak sám pomocí běžného tlakoměru.

18. 5. 2023 09:18

18. 5. 2023 08:55

18. 5. 2023 08:24

Rychlá zpráva

indiana-jonesReprofoto: Lucasfilm/YouTube

Pátý Indiana Jones bude mít dnes premiéru v Cannes, předchozí filmy i seriál míří na Disney+

Na Mezinárodním filmovém festivalu v Cannes bude mít dnes světovou premiéru film Indiana Jones a nástroj osudu, pátý a podle tvůrců také poslední díl série o nehroženém archeologovi v podání Harrisona Forda. Do kin se snímek dostane na konci června, na konci května ale všechny předchozí díly do své nabídky zařadí i Disney+ (zatím jsou dostupné na konkurenční SkyShowtime) a jako bonus k nim přidá i ceněný a dosud online nedostupný seriál Mladý Indiana Jones, který – stejně jako první filmy – pochází z produkce George Lucase.

18. 5. 2023 07:53

Rychlá zpráva

theranos-1Foto: Fortune Global Forum/Flickr

Elizabeth Holmesová musí do 30. května nastoupit do vězení

Zakladatelka podvodného startupu Theranos Elizabeth Holmesová, kterou soud uznal vinnou z klamání investorů a poslal ji za to na jedenáct let do vězení, by měla k výkonu trestu nastoupit koncem měsíce. Původně to mělo být už 27. dubna, Holmesová ale na poslední chvíli podala žádost, aby mohla během svého odvolání proti rozsudku zůstat na svobodě, to ale soud nyní zamítl a jako nové nejpozdější datum pro zahájení trestu určil 30. květen.

18. 5. 2023 06:32

Rychlá zpráva

tiktokusaFoto: Depositphotos

Montana jako první americký stát zakázala TikTok

Montana se stala prvním americkým státem, který úplně zakázal čínskou aplikaci TikTok. Tamní guvernér Greg Gianforte ve středu podepsal rozhodnutí, které už v dubnu přijali zákonodárci. Opatření, jež zakazuje TikTok stahovat a bude pokutovat 10 tisíci dolary za den obchody, které budou jeho aplikaci nabízet, by mělo v platnost vstoupit v lednu. Očekávají se ale soudní spory.

17. 5. 2023 22:45

Rychlá zpráva

zeldaFoto: Nintendo

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom je nejrychleji prodávanou hrou celé série

Hra The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom se stala nejrychleji prodávanou hrou celé série. Podle Nintenda se za tři dny po uvedení videohry na trh 12. května prodalo deset milionů kopií po celém světě – předchozího dílu The Legend of Zelda: Breath of the Wild se za šest let jeho existence prodalo téměř třicet milionů kopií.

17. 5. 2023 21:22