Co bude nutné obětovat pro záchranu lidstva? Pokračování Mission: Impossible dostalo nový trailer

Tom Cruise v předposledním díle akční série předvede nejnáročnější kaskarédský kousek ve své kariéře. Sedmou Mission: Impossible uvidíme v červenci.

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

Mission: Impossible Dead Reckoning – Part One

Foto: CinemArt

Novinku Mission: Impossible Odplata – První část uvidíme v červenci

0Zobrazit komentáře

Ačkoliv je Tom Cruise součástí hollywoodské smetánky už téměř čtyřicet let a kvůli svému členství ve scientologické církvi je dlouhodobě poměrně kontroverzní osobností, v posledních letech zažívá jednu z nejúspěšnějších částí své kariéry. Je prakticky jisté, že z novinky Mission: Impossible Odplata – První část bude hit. Proč tomu tak je, naznačuje nový trailer plný ohromujících akčních scén a kaskadérských kousků hlavní hvězdy.

V jádru zápletky sedmého dílu slavné akční série má stát velice osobní otázka: co je Ethan Hunt, agent tajné služby IMF (Impossible Missions Force) s tváří Toma Cruise ochoten obětovat pro záchranu světa? Hrdina a jeho tým mají čelit nebezpečí nové zbraně ohrožující potenciálně celé lidstvo, pokud se dostane do špatných rukou. „Čelíc tajemnému, všemocnému nepříteli si bude Ethan muset uvědomit, že na ničem nemůže záležet víc než na jeho poslání – dokonce ani na životech jeho nejbližších,“ stojí v oficiální synopsi.

Zápletky filmů Mission: Impossible zpravidla nejsou primárním důvodem, proč je diváci sledují. Režisér a scenárista Christopher McQuarrie ale podle vlastních slov usilovně pracoval na tom, aby sled velkolepých akčních scén propojovaly silně motivované postavy, s nimiž budeme sympatizovat. „Chci, aby všichni měli emoční oblouk, aby byl celý film více procítěný,“ řekl v rozhovoru pro magazín The Hollywood Reporter.

Traileru přesto dominují právě kaskadérské kousky, honičky, souboje či výbuchy. Nový snímek Toma Cruise, který je známý naprostou oddaností fyzicky náročným a nebezpečným scénám, obsahuje hned několik příkladů posouvání hranic toho, co lze ve skutečnosti natočit. Zatímco jeho loňský Top Gun: Maverick obsahoval z drtivé většiny záběry skutečných letů v armádních stíhačkách, sedmá Mission: Impossible ukáže třeba velkou vlakovou nehodu nebo sjezd z útesu na motorce.

Právě sjezd ze skály, který Cruise samozřejmě natočil sám bez zastoupení kaskadéra, koluje internetem už nějakou dobu jako jeden z nejnáročnějších kaskadérských kousků v historii filmu. Loni v prosinci studio Paramount zveřejnilo video, v němž ukazuje, jak vypadalo dlouhé plánování i natáčení skoku. Cruise prý v rámci přípravy podstoupil třináct tisíc skoků na motorce v různých podmínkách.

Návštěvníci konference pro filmové distributory CinemaCon pak nedávno dostali možnost na velkém plátně zhlédnout dvacetiminutovou sekvenci zachycující automobilovou honičku napříč ulicemi Říma. Cruise a herečka Hayley Atwell mají spoutané ruce, přesto se ale střídají v řízení různých aut nebo motorek a nechávají za sebou dostatek šrotu pro naplnění menšího vrakoviště. Publikum bylo podle reportu serveru Variety nadšené z kombinace napětí, dechberoucích záběrů, ale také humoru.

Mission: Impossible Odplata – První část má být předposledním dílem série, minimálně co se týče zapojení své hlavní hvězdy. Vedle Cruise se v něm vrátí Simon Pegg, Vanessa Kirby, Rebecca Ferguson, Ving Rhames a přibudou nové tváře jako zmíněná Hayley Atwell, Rob Delaney, Shea Whigham a další. Snímek po několika odkladech na plátna konečně dorazí 13. července, Odplata – Druhá část má mít premiéru 27. června příštího roku.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym