Live

zobrazit nejnovější

7. 8. 2023 07:58

7. 8. 2023 07:10

Rychlá zpráva

V Africe se urodilo málo kakaových bobů, čekejte dražší čokoládu

Pro velké konzumenty čokolády to není dobrá zpráva – cena kakaových bobů vzrostla na dvanáctileté maximum a to, společně s rostoucími cenami cukru, tlačí i na cenu čokolády. Ostatně ta sama v posledních letech stoupá. Letos by to ale mohlo být citelnější než dřív. Země v západní Africe se totiž potýkají s neúrodou a kontinent jako celek obstarává dvě třetiny dodávek kakaových bobů. A tento výpadek se podle všeho střetnul s menším množstvím zásob z minulých let. Podle některých analytiků by cena čokolády mohla poskočit už letos na Vánoce, a to zhruba o 10 procent.

7. 8. 2023 06:35

Rychlá zpráva

Saúdskoarabský summit o míru na Ukrajině skončil bez konkrétní dohody

Dvoudenní schůzka diplomatů a vládních poradců čtyř desítek zemí v saúdskoarabské Džiddě o míru pro Ukrajinu v neděli skončila bez konkrétní dohody, pouze závazkem, že země budou pokračovat v mezinárodních konzultacích s cílem dosáhnout míru. Na jednání nebylo pozváno Rusko, účastnili se ho zástupci Ukrajiny, západních zemí, Číny, Turecka, Brazílie či Indie a také EU. ČR zastupoval náměstek ministra zahraničí Jan Marian

6. 8. 2023 20:41

Rychlá zpráva

barbie-margot-robbie-2023-1Reprofoto: Warner Bros. Pictures/YouTube

Barbie v globálních tržbách překonala miliardu dolarů

Barbie to dokázala a během svého třetího víkendu v kinech na globálních tržbách překonala miliardu dolarů! Letos se to zatím povedlo jen jednomu filmu, a to animáku Super Mario Bros. ve filmu.

6. 8. 2023 19:46

Rychlá zpráva

Plzeň o dva roky prodloužila bezplatné parkování elektromobilů

Plzenští radní rozhodli, že na území svého města nechají auta označená registrační značkou elektrického vozidla parkovat po dobu 24 hodin zdarma o dva roky déle, než bylo původně v plánu. Konec bezplatného parkování měl nastat už s koncem sprna. Prodloužení vedení města vysvětluje zatím nízkým počtem bezemisních vozidel.

6. 8. 2023 18:20

Rychlá zpráva

orion3Foto: NASA

Indická sonda Čandrájan-3 už obíhá kolem Měsíce, do tří týdnů se pokusí přistát

Indie se už nějakou dobu chce stát čtvrtou zemí, které by se podařilo přistát na Měsíci. Dosavadní pokusy nevyšly, naděje se ale upínají k sondě Čandrájan-3, jež ze Země odstartovala 14. července a nyní úspěšně vstoupila na oběžnou dráhu Měsíce. 23. nebo 24. srpna se má pokusit modul Vikrám s robotickým vozítkem Pragján přistát poblíž jižního pólu Měsíce. Pokud se to povede, bude indická mise první, která to v tomto místě dokáže. Dosednou na povrch Měsíce zatím zvládly jen USA, Rusko a Čína.

6. 8. 2023 17:40

6. 8. 2023 16:21

6. 8. 2023 15:12

Doporučujeme

Plánujete dovolenou na druhou půlku prázdnin? Pokud nemáte nápady, tak se můžete inspirovat tím, jak cestuje dvacet pět nejbohatších Čechů.

elite-nahled

6. 8. 2023 13:40

Rychlá zpráva

Skupině Passerinvest loni meziročně klesl čistý zisk o polovinu

Developerské a investiční skupině Passerinvest Group loni meziročně klesl čistý zisk o polovinu na 247 milionů korun. Tržby firmy se naopak meziročně zvýšily o 14 procent na 1,2 miliardy korun. Zásadní vliv na obrat měl nákup společnosti Gamma Building, která vlastní administrativní budovu Gamma v Praze 4.

6. 8. 2023 12:04

Rychlá zpráva

2Foto: Depositphotos / Midjourney

Souboj Muska a Zuckerberga se má živě vysílat na X, výtěžek putovat na charitu

Elon Musk dnes bez dalších podrobností prohlásil, že jeho pěstní souboj s Markem Zuckerbergem se bude živě vysílat na X a že peníze, které událost vynese, poputují na charitu určenou veteránům. Zakladatel Tesly a SpaceX také uvedl, že v práci v rámci přípravy posiluje, na cvičení doma prý nemá čas. K vzájemnému souboji ve smíšeném bojovém umění se oba miliardáři vyzývají od června. Zda k němu ale nakonec skutečně dojde, je otázka.