Stokilometrové dojíždění do práce na kole a objasnění, jak to tedy je s platbami kartou

Pravidelný přehled zpráv je tady. Co zásadního se u nás i ve světě v uplynulém týdnu odehrálo?

Filip HouskaFilip Houska

newsletter-photo

Foto: Vojtěch Sedláček/CzechCrunch / Midjourney

Odvážný cykloredaktor Vojta a placení kartou u obchodníka

0Zobrazit komentáře

S nedělním večerem přichází už tradiční rekapitulace článků, které jsme pro vás v uplynulém týdnu publikovali. Ve výběru nejzásadnějších zpráv i nejčtenějších textů se dostaneme jak k netradičnímu „pracovnímu výletu“ kolegy Vojtěcha Sedláčka, který do 100 kilometrů vzdálené kanceláře dorazil na kole, tak k vysvětlení, kolik platí obchodníci během plateb kartami.

Dále vám připomeneme zprávu o investici do startupu Mindzero Davida Semeráda, který se nevšedními způsoby snaží odbourávat stres lidí, představíme zajímavé novinky u Ambiente, podíváme se podrobněji na to, proč je Česko pořád výjimečnou startupovou zemí, a zmíníme i policejní obvinění tří lidí z firmy Cryfin, která obchodovala s bitcoiny.

Ostatní zásadní články z minulého týdne najdete níže. Sledovat nás můžete na sociálních sítích včetně Instagramu, kde se o novinkách můžete dozvědět ve vizuální formě.


Nejzásadnější zprávy týdne


Podcast

Vyplatí se vidět poslední sérii hitu Netflixu Zaklínač? Ti, co znají knižní předlohu, mají jasno, ale co ten zbytek, který k seriálu přistupuje prostě jako k zajímavému fantasy? Nejen o tom je řeč v nové epizodě podcastu Spoiler.

Všechny díly Spoileru si můžete pustit i na Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts a také na YouTubu. K dispozici jsou i přímo na cc.cz/podcasty.


Nejčtenější články týdne

 

Jel jsem 100 kilometrů do práce na kole. S gravelem a českým unikátem pod zadkem bez problému

Zeptali jsme se, co zaplatí obchodník, když přijímá karty. Záleží na tržbách i výši částky

Mediální partnerství

Film, který vám může změnit život. Volné pokračování filmu Úsměvy smutných mužů podle knižní předlohy Josefa Formánka. V kinech právě teď. Více informací naleznete zde.

Ivo Lukačovič vypsal milionovou odměnu za dopadení vyděrače. Vyhrožuje mu terorizováním Seznamu

První fast food, restaurace bez menu a Eska v novém. Karpíškovo Ambiente šlape na plyn

Kvůli vášni a fotkám lezl po mrakodrapech bez jištění. Hongkong se mu stal osudným


Doporučujeme

Marpo testuje nové BMW

  • Model i7 xDrive60 od BMW za více než pět milionů jsme vyzkoušeli se známým muzikantem Marpem za volantem. A prý je to prostě „úlet“. Celý příběh.

Vyberte nejoblíbenější startup

  • Hlasujte o svůj nejoblíbenější startup v rámci naší soutěže Startup Awards! Nominační kolo je za námi a známe finálovou dvacítku projektů. Hlasujte zde.

Databáze investic na CC+

  • Všechny venture kapitálové investice do startupů s českými zakladateli, které se udály během posledních let, na jednom místě. Nejen to naleznete na CC+. Více informací.

Magic slaví 30 let

  • Nejslavnější karetní hra Magic: The Gathering zaznamenala i silnou českou stopu. V podobě mistra světa i vydělaných milionů. Celý příběh.