Live

zobrazit nejnovější

13. 6. 2024 21:00

Doporučujeme

Vždy, když něco děláte, tak prodáváte. Svůj produkt, firmu, myšlenku, vizi nebo službu. Většina lidí v tom ale není dostatečně dobrá. Nebo tak dobrá, jak by mohla. Má problémy se sebeprezentací i komunikací obecně. Podle majitele SEBA Academy Petra Vojnara jde ale všechno naučit. „Je to pět zbraní, se kterými, když vůbec víte, že existují, orientujete se v nich a dokážete je využívat a kombinovat, tak získáte brutální konkurenční výhodu nad lidmi ve vašem oboru, kteří sice třeba umí prodávat, ale už nechápou, že existují například ovlivňovací techniky,“ vysvětluje Vojnar s tím, že čím více technik dokážete zapojit, tím lepší budete.

Partner podcastu: SEBA Academy

13. 6. 2024 19:00

Rychlá zpráva

exec-osobnost-2024Foto: EXEC

E-commerce osobností roku je Dalibor Cicman z miliardového fitness e-shopu GymBeamu

Druhý ročník ankety EXEC e-commerce osobnost má svého výherce. Stal se jím Dalibor Cicman, zakladatel GymBeam, největší fitness e-shop v regionu celé střední a východní Evropy. „Vítězství je pro mě velkou ctí a uznáním práce celého našeho týmu. Těší mě, že naše práce přináší zákazníkům hodnotu,“ komentuje Cicman, za kterého převzala cenu Lenka Lukáčová, ředitelka marketingu GymBeam pro Česko a Slovensko.

Druhé místo ankety obsadil Ruslan Skopal, zakladatel e-shopu Trenýrkárna, na třetím skončila Eva Šípková, která má na starosti Customer Experience v Alze. Speciální ocenění za Inspiraci roku získal Tomáš Čech, zakladatel společnosti Angry Beards. Anketu vyhlašuje mediální e-commerce platforma EXEC, kterou provozuje společnost Shopsys. Odborná porota byla stejně jako loni složena z předních e-commerce manažerů a expertů, investorů a majitelů e-shopů či služeb.

13. 6. 2024 17:10

Rychlá zpráva

borkovecFoto: Partners

Partners Banka má tři měsíce po startu přes 50 tisíc klientů. Borkovec v ní posílil pozici

Partners Banka hlásí tři měsíce od svého oficiálního spuštění více než 50 tisíc klientů včetně dětí, které si uložili téměř 19 miliard korun. Podle prohlášení banky se jedná o nejrychleji rostoucí banku v Česku od roku 2007. Svou pozici zároveň posílil její zakladatel Petr Borkovec, který se přesouvá z představenstva finančně-poradenské společnosti Partners Financial Services do představenstva Partners Banky jako místopředseda.

„Partners Banka je pro naši skupinu velký a důležitý byznys, který ji celou transformuje. Chci proto posílit svou roli lídra skupiny a také se více zaměřit na banku,“ uvádí Petr Borkovec, který zároveň přebírá také novou roli co-CEO. Řídit bude především oblasti produktu, distribuce a marketingu. Předseda představenstva a CEO banky Marek Ditz se bude prioritně zaměřovat na oblasti úvěrů, IT, řízení lidských zdrojů, financí, rizik a compliance.

13. 6. 2024 16:00

Rychlá zpráva

bell-helicopter1Foto: U.S. Indo-Pacific Command/Flickr Foto: U.S. Indo-Pacific Command/Flickr

Do Česka dorazily dva poslední z dvanácti amerických armádních vrtulníků

Armáda se dočkala posledních dvou z dvanácti nových amerických vrtulníků. Na pardubické letiště je dopravil dnes ráno nákladní letoun C-17 Globemaster. Zde bude dvojice vrtulníků UH-17 Venom zkompletována přímo lidmy od výrobce a následně přepravena na mateřskou základnu do Náměště nad Oslavou. Globemaster nemohl zamířit přímo sem z důvodu oprav vzletové a přistávací dráhy.

13. 6. 2024 14:30

Rychlá zpráva

cigareta-pexesFoto: liartsy/Pexels

Fosilní paliva, tabák, alkohol a vysoce průmyslově zpracované potraviny stojí za čtvrtinou úmrtí v Evropě

Fosilní paliva, tabák, alkohol a vysoce průmyslově zpracované potraviny denně zabijí 7 400 osob napříč 53 státy evropského sektoru. Dohromady tak mají v Evropě na svědomí 2,7 milionu úmrtí za rok, uvedla Světová zdravotnická organizace (WHO). Číslo odpovídá přibližně jedné čtvrtině všech úmrtí na území starého kontinentu za roku. Proto WHO vyzvalo jednotlivé státy, aby zavedly přísnější regulaci výrobků ohrožujících lidské zdraví.

13. 6. 2024 13:15

Brand Stories vizuál

Partner podcastu: SEBA Academy

13. 6. 2024 13:00

Rychlá zpráva

campirri5-minFoto: Campiri

Zájem o obytňáky v Česku stále roste. Problém nejsou ani vyšší ceny

Vyrazit na dovolenou v obytném voze je romantická představa pro řadu českých rodin. Ovšem i výlet obytňákem něco stojí a tyto ceny se v poslední době jen zvyšují. Jak ovšem informuje ČT, půjčovny tohoto typu vozidel mají oproti minulým sezónám více obsazeno. Potvrdila to Asociace kempování a karavaningu, podle které vyrazí letos v létě do zahraničí až 7,5 tisíce Čechů právě v tzv. bydlících. Nejčastěji míří do destinací jako je Skandinávie, jih Itálie a Polsko.

Podle asociace také stále více lidí investuje do koupě vlastního obytného vozu. Cena těchto vozů se pohybuje v průměru okolo 2,5 milionu korun. To je také důvod, proč stále více lidí využívá k bydlení na cestách přestavěných dodávek. Cena přestavby svépomocí vychází od desítek tisíc až po stovky tisíc korun.

13. 6. 2024 11:05

13. 6. 2024 09:23

13. 6. 2024 08:16

13. 6. 2024 07:15

Rychlá zpráva

Banky poskytly v květnu hypotéky za 23,7 miliardy, meziročně téměř o 100 procent víc

Banky a stavební spořitelny v Česku poskytly v květnu hypoteční úvěry za 23,7 miliardy korun. Proti dubnu je to růst o osm procent, meziročně o 92 procent. Úrokové sazby nových úvěrů klesly na 5,07 procenta z dubnových 5,1 procenta. Je to nejnižší hodnota od června 2022. Vyplývá to ze statistik České bankovní asociace Hypomonitor, do níž data dodávají všechny banky a stavební spořitelny poskytující hypotéky na českém trhu

12. 6. 2024 20:46