Live

zobrazit nejnovější

2. 4. 2024 13:22

2. 4. 2024 11:55

2. 4. 2024 11:23

Rychlá zpráva

vocallsFoto: Vocalls

Čeští Vocalls, kteří vyvíjí robotické hlasové asistenty, loni zvýšili obrat na 50 milionů

Česká společnost Vocalls, která vyvíjí robotické hlasové asistenty (a kterou jsme vám blíže představovali mimo jiné v předešlém článku), loni dosáhla obratu 50 milionů korun. Podařilo se jí tak udržet dvojnásobný růst, který se jí daří opakovat od svého založení před šesti lety. Firma loni poprvé expandovala do zahraničí, které již nyní tvoří zásadní část zisků. Na 20 milionů, tedy dvojnásobek, vzrostl také počet hovorů, které na zákaznických linkách voicebot společnosti obstaral.

2. 4. 2024 10:54

Rychlá zpráva

moto-gpFoto: Depositphotos

Liberty Media přihodila k F1 i Moto GP. Nejvyšší motocyklovou soutěž získala za více než 100 miliard

Seriál Moto GP má nového majitele. Stala se jí společnost Liberty Media, která je zároveň majitelem Formule 1. Tu dokázala před lety dostat do hledáčku diváků a navýšit její popularitu zejména ve Spojených státech. Liberty Media získala ve společnosti Dorna, pod kterou Moto GP spadá, 86% podíl za částku ve výši 4,2 miliardy eur, tedy přibližně 106 miliard korun. V čele Dorny zůstává její dosavadní ředitel Carmelo Ezpeleta, který spolu s dalšími členy vedení drží zbývajících ve společnosti 14 %.

2. 4. 2024 10:41

Rychlá zpráva

penize-emaFoto: Depositphotos

Manko veřejných financí loni mírně stouplo, kleslo ale zadlužení vládních úřadů

Deficit veřejných financí loni stoupl na 3,3 procenta hrubého domácího produktu (HDP) z 3,2 procenta v roce 2022. Schodek za rok 2023 tak činil 239,7 miliardy korun, přičemž meziročně nejvíce rostly výdaje na sociální dávky. Informoval o tom Český statistický úřad s tím, že míra zadlužení vládních institucí v loňském roce mírně klesla na 44 procent HDP z předloňských 44,2 procenta.

2. 4. 2024 09:42

Rychlá zpráva

soukal-roger-boxedFoto: Roger

Roger spouští první český fond na financování pohledávek před splatností

Platební instituce Roger se zabývá financováním malých a středních podniků, kterým prostřednictvím své peer to peer platformy zkracuje splatnost faktur na tři dny. Za deset let své existence profinancovala více než 25 miliard korun a teď ve spolupráci s investiční společností NWD spouští otevřený podílový fond pro kvalifikované investory. Podobné pohledávkové fondy fungují v západní Evropě a Roger chce nyní tuto praxi přenést také do Česka.

Fond Roger Recievables Fund slouží k nákupu krátkodobých pohledávek na platformě Roger, jež mají před svojí splatností, a je určen pro kvalifikované investory s vkladem minimálně jeden milion korun. „Chtěli jsme vytvořit prémiový produkt bez manuálních plateb, určený pro velké investory. Zároveň ale nechceme ohrozit naši platformu, kterou budujeme už přes deset let. Ve fondu jsme nastavili limit 400 milionů a budeme sledovat, jak spolu s platformou koexistují,“ říká Adam Šoukal, CEO Platební instituce Roger.

2. 4. 2024 08:54

2. 4. 2024 08:02

Rychlá zpráva

Mediální společnost Donalda Trumpa měla loni ztrátu téměř 60 milionů dolarů

Firma Trump Media & Technology Group, jejímž většinovým vlastníkem je bývalý americký prezident Donald Trump a do níž patří například sociální síť Truth Social, vykázala za loňský rok čistou ztrátu 58,2 milionu dolarů, tedy zhruba 1,4 miliardy. Akcie firmy, který na burzu vstoupila teprve minulý týden, v reakci na to klesly o více než 20 procent a dostaly se pod svou emisní cenu.

Tržby společnosti TMTG loni činily pouze 4,1 milionu dolarů. Zvýšily se nicméně z 1,5 milionu dolarů v roce 2022. Firma předloni vykázala čistý zisk 50,5 milionu dolarů, vděčila za něj však mimořádným daňovým příjmům. Ve zprávě pro regulátory firma TMTG rovněž vyjádřila pochybnosti ohledně toho, zda bude mít vzhledem k vysokým provozním ztrátám dostatek peněz k plnění svých finanční závazků.

2. 4. 2024 07:10

1. 4. 2024 21:50

Doporučujeme

„Prevence může velmi pomoci efektivně fungovat řadě firem, takže byznys musí investovat i do prevence, protože se mu to nakonec vyplatí.“

- kardiolog Petr Neužil

Čtěte dále

1. 4. 2024 19:44

Rychlá zpráva

jezekFoto: Pixabay

Britové budou s pomocí umělé inteligence počítat ježky

Britský Národní program monitoringu ježků (NHMP) se chystá v rámci průkopnického projektu zjistit, kolik ježků ve Velké Británii ještě žije a proč jejich počet klesá. Ke sledování jejich populace bude poprvé použita umělá inteligence, která bude filtrovat záběry z kamer po celé zemi. Snímky pak budou odeslány lidským pozorovatelům, kteří budou vybírat ty, na nichž jsou ježci, a posílat je analytikům, kteří budou zaznamenávat jejich počet a umístění.

Národní program monitoringu ježků doufá, že pomocí této metody bude schopen vytvořit odhady ježčích populací v různých biotopech po celé zemi, ukázat, jak se tyto populace meziročně mění, a časem poskytnout národní odhad populace ježků ve Spojeném království.

1. 4. 2024 18:10