Velký přesun v českém online byznysu. Tomáš Braverman po konci v Heurece povede Slevomat

Braverman do Slevomatu nastoupí v červenci. Do jeho příchodu bude na pozici dočasného ředitele působit Matěj Dvorský, bývalý ředitel Skrz.cz.

Peter BrejčákPeter Brejčák

braverman

Foto: Nguyen Lavin/CzechCrunch

Tomáš Braverman bude po konci v Heurece šéfovat Slevomatu

0Zobrazit komentáře

V prostředí českého online byznysu dochází k velkým personálním přesunům. Dosavadní ředitel miliardového Slevomatu Ladislav Veselý odešel na rodičovskou dovolenou a na jeho místo má podle zdrojů CzechCrunche nově zasednout někdejší ředitel Heureky a jedna z nejvýraznějších tváří zdejší e-commerce scény Tomáš Braverman. Jako CEO povede celou skupinu Slevomat Group, do níž patří vedle také slovenský Zlavomat a Skrz.cz.

„Jsem velmi rád, že se mohu připojit k týmu Slevomatu a pracovat po boku tak talentovaných lidí. Být součástí společnosti s vynikající strategickou pozicí v oblasti e-commerce a cestování, která ještě k tomu působí na více trzích, je výzvou, kterou rád přijmu. Zároveň věřím ve velký potenciál dalšího růstu,“ potvrzuje svou novou štaci Braverman.

Ladislav Veselý oznámil již loni v listopadu, že letos v březnu skončí na pozici ředitele Slevomatu, aby svou ženu vystřídal na rodičovské dovolené. Shodou náhod se přitom sám do čela firmy se zaměřením na prodej zážitků a cestovních pobytů dostal začátkem roku 2020 poté, co na mateřskou odešla jeho předchůdkyně Marie Havlíčková, která již nyní pomáhá investiční skupině Pale Fire Capital otočit kormidlo v „americkém Slevomatu“ Groupon.

Veselý ve Slevomatu, který společně s vyhledávačem dovolených Skrz.cz spadá do britské skupiny Secret Escapes, působil od roku 2019, kdy jej do firmy přivedla ze Seznamu právě Havlíčková. Během této doby Slevomat prošel hodně turbulentním obdobím – z rekordního roku 2019, kdy prodal služby za 2,5 miliardy, spadl v důsledku covidu jeho byznys na minimum, konkrétně na deset procent.

Ladislav Veselý

Foto: Slevomat

Ladislav Veselý ve Slevomatu vyrostl

Následně se zase odrazil. Za rok 2022 již Slevomat hlásil, že překonal předcovidová čísla. Loni pak podle svého vyjádření prodal služby v objemu přes 3,4 miliardy korun, což je nejlepší výsledek od založení s meziročním růstem o 18,3 procenta. Zisk před zdaněním, úroky a odpisy (EBITDA) měl dosáhnout 214 milionů.

V dobrém finančním zdraví teď vedení Slevomatu přebírá Tomáš Braverman, který až do loňského září deset let vedl cenový srovnávač a nákupního rádce Heureka. Za dobu jeho působení ve funkci se tržby společnosti zdesetinásobily a počet zaměstnanců vzrostl ze 40 na 550. Dohlížel na realizaci čtyř akvizic, například analytického nástroje Dataweps, jehož ředitel Jan Mayer se stal ředitelem Heureky pro Česko a Slovensko.

Braverman se po odchodu z postu ředitele přesunul do pozice nevýkonného poradce představenstva a nadále pod křídly firmy například produkoval svůj podcast. Bravermana v čele Heureky vystřídal David Chmelař, jenž předtím spoluzaložil a působil ve startupu iPrice, což je obdoba Heureky v regionu jihovýchodní Asie. Oficiálně malajsijskou firmu loni v dubnu koupil velký hráč z Indonésie Bukalapak.

Do nástupu Bravermana, ke kterému dojde v červenci, jej na pozici generálního ředitele bude zastupovat Matěj Dvorský. „Ve Slevomatu působím již přes rok, přičemž s vedením firmy v rámci skupiny mám mnohaleté zkušenosti jako ředitel portálu Skrz.cz. Nyní je mým klíčovým úkolem úspěšně zpracovat rostoucí poptávku po letní sezóně, a upevnit tak pozici Slevomatu jako jedničky v cestování,“ dodává Dvorský.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym