Live

zobrazit nejnovější

11. 6. 2024 11:22

11. 6. 2024 10:55

Rychlá zpráva

anna-streblFoto: Confirmo

Česká kryptoměnová platební brána Confirmo loni utržila téměř 60 milionů

Kryptoměnová platební brána Confirmo v loňském roce podle své tiskové zprávy utržila přes 57 milionů korun. Zároveň pětinásobně zvětšila objem zprocesovaných plateb kryptoměnami, který loni dosáhl na pět miliard korun. Mezi nové klienty Confirma se mělo zařadit několik nových mezinárodních klientů z oblasti prop tradingu. Kryptoměnami pak mohou snadněji platit také lidé v restauracích díky spolupráci se startupem Qerko.

„Ekonomická recese v loňském roce trh s kryptoměnami citelně poznamenala. Z tohoto období jsme však dokázali vyjít silnější především díky udržitelnosti našeho byznysu. Naším dlouhodobým cílem je, aby se placení kryptoměnami stalo součástí každodenního života a posílila se likvidita kryptoměn,“ uvádí Anna Štrébl, CEO Confirma.

11. 6. 2024 09:27

11. 6. 2024 08:47

Rychlá zpráva

Dnes je podle Liberálního institutu den daňové svobody

Podle výpočtu Liberálního institutu je dnešek dnem daňové svobody. Dosud v letošním roce teoreticky veškeré příjmy lidí připadaly státu, ode dneška půjdou na konto občanů. Češi na stát pracovali 162 dnů, o den méně než loni. Ve srovnání se zeměmi Organizace pro hospodářkou spolupráci a rozvoj (OECD) je v Česku den daňové svobody později, průměr organizace byl 6. června. Naopak ve srovnání s eurozónou má Česko den daňové svobody dříve, průměr zemí platících společnou evropskou měnou je 30. června.

11. 6. 2024 07:58

Rychlá zpráva

depositphotos_131867546_lFoto: Depositphoto

Vrcholky obřích vulkánů na Marsu pokrývá jinovatka, zjistili planetologové

Na vrcholcích jedněch z největších hor ve Sluneční soustavě – gigantických sopkách ležících v tropickém pásmu Marsu – se tvoří jinovatka. Snímky rozlehlých kráterů s tenoučkou vrstvou námrazy náhodou zachytila sonda Trace Gas Orbiter Evropské kosmické agentury. Vědcům objev pomůže lépe porozumět koloběhu vody na rudé planetě.

Jinovatka na snímcích orbitální sondy pokrývá krátery sopek v hornaté vulkanické oblasti Tharsis, která se rozkládá v okolí rovníku v délce zhruba 5000 kilometrů. Leží zde i nejvyšší hora Sluneční soustavy – 22 kilometrů vysoká štítová sopka Olympus Mons.

Vědecký tým, který objev popsal v odborném časopise Nature Geosciences, jinovatka překvapila. „Mysleli jsme si, že kolem rovníku Marsu je to nemožné,“ uvedl planetolog Adomas Valantinas, hlavní autor studie, který působil na univerzitě ve švýcarském Bernu a nyní je výzkumník na americké Brownově univerzitě.

11. 6. 2024 07:04

10. 6. 2024 21:22

10. 6. 2024 20:15

Rychlá zpráva

Praha bude mít od července poprvé přímé letecké spojení s mongolským Ulánbátarem

Praha bude mít od středy 10. července poprvé přímé spojení s hlavním městem Mongolska Ulánbátarem. Linku obslouží mongolská letecká společnost Eznis Airways. Z Prahy do středoasijské země bude létat dvakrát týdně, ve středu a v sobotu. Lety bude obsluhovat Airbus A330 s kapacitou pro 256 cestujících. Nová linka nabídne navazující lety například do Vietnamu. Podle vyjádření pražského letiště bude metropole teprve třetím evropským městem s přímým spojením do Mongolska.

10. 6. 2024 19:03

10. 6. 2024 17:33

Doporučujeme

„Že jsme se chtěli zaměřit i na pozemní dopravu, je největší chyba, jakou jsme udělali. Vyšla nás na miliardy, mohli jsme být jinde.“

- Oliver Dlouhý z Kiwi.com

Čtěte dále

10. 6. 2024 16:03

10. 6. 2024 14:33

Rychlá zpráva

aceon-277Foto: AceON

Pomáhají zvyšovat tržby či propojují uživatele sociálních sítí s byznysy. Akcelerátor AceON ocenil další startupy

Nedávno vyvrcholil jarní akcelerační program 2024 od AceON, kdy se na Demo Day představila desítka nadějných startupů ze zemí od Portugalska po Gruzii. Ty byly vybrány po ukončení dvouměsíční akcelerace 36 startupů. Posláním AceON Accelerator bylo pomoci zakladatelům lépe porozumět jejich podnikání, financím, marketingu, trhu, vývoji produktů či venture kapitálu. Vítězem Demo Day se stal slovenský startup Cerebria Tech, který firmám pomáhá podporovat růst tržeb díky sledování komplexních informací o potenciálních zákaznících.

Absolutního vítěze vybrala porota ve složení Ján Kasper (Zaka VC), Peter Pašek (Accace) a Andrej Petrus (Zaka VC). Přibližně osmdesát hostů v publiku dostalo také možnost hlasovat pro svůj oblíbený startup večera. Nejvíce jich získalo polské Swayme, jež propojuje uživatele sociálních médií s provozy, které nabízejí slevy a pobídky za zveřejnění a označení svých produktů nebo služeb na Instagramu.