Live

zobrazit nejnovější

23. 2. 2024 08:56

Rychlá zpráva

kurz-thielFoto: Sebastian Kurz/Twitter

Ve Vídni by měl dnes padnout rozsudek nad bývalým kancléřem Kurzem

V procesu s bývalým rakouským kancléřem Sebastianem Kurzem, kdysi považovaným za zázračné dítě evropské politiky, by dnes měly padnout rozsudky. Kurz je obžalovaný spolu se šéfem svého kabinetu Bernhardem Bonellim z křivých výpovědí v parlamentním vyšetřovacím výboru ke korupční aféře. Oběma hrozí až tři roky vězení.

23. 2. 2024 08:07

Rychlá zpráva

Zalando přestane na svém webu používat zavádějící etikety o udržitelnosti

Jeden z největších evropských módních e-shopů, německé Zalando, se zavázal, že ze svého webu odstraní zavádějící etikety a symboly udržitelnosti, jako jsou obrázky listů nebo stromů. Dohodl se na tom s Evropskou komisí, která se na Zalando zaměřila v roce 2022, aby zajistila, že bude v souladu s evropskými předpisy poskytovat spotřebitelům pravdivé informace a nebude je uvádět v omyl. Dotčené symboly by z jeho webu měly zmizet v polovině dubna.

23. 2. 2024 06:54

Rychlá zpráva

td3Foto: HBO

Temný případ bude mít i pátou řadu, natočí ji opět autorka Noční krajiny

Právě skončená čtvrtá řada kriminálního seriálu Temný případ s podtitulem Noční krajina se stala vůbec nejsledovanější částí cyklu, který odstartoval před deseti lety strhující sérií s Matthewem McConaugheym a Woodym Harrelsonem. Otec celé myšlenky, který se na aktuální řadě už coby tvůrce nepodílel, ji sice označil na hloupou, diváci ji ale doslova hltali a na platformách si ji pustilo téměř 13 milionů lidí. Autorka Noční krajiny Issa López tak nyní dostala v rámci své nové smlouvy s HBO, jež za Temným případem od počátku stojí, za úkol natočit i pátou řadu. Předpokládá se, že i v ní půjde o zcela nový případ s novými hrdiny z nového místa, jak je u tohoto seriálu zvykem.

22. 2. 2024 20:53

Rychlá zpráva

Ruské úřady matku zemřelého opozičníka Navalného po oddalování pustily k synově tělu

Podle britské BBC úřady Ljudmilu Navalnou tlačí k tomu, aby tělo pohřbila potají. Alexej Navalnyj, dlouhodobý kritik Vladimíra Putina, zemřel minulý pátek ve vězení.

22. 2. 2024 18:56

Rychlá zpráva

starbucks

Starbucks v Číně uvádí kávu s příchutí vepřového. Je zdobená i kusem masa

Jak Starbucks slaví čínský nový rok? Čím jiným než… kávovým nápojem s příchutí vepřového. Slavný kavárenský řetězec představil v Číně novinku, která se skládá z espressa, našlehaného mléka a speciální vepřové omáčky. A je podávána s kouskem masa ponořeného ve vrchní pěně. „Jíst maso znamená prosperitu v nadcházejícím roce,“ napsal Starbucks na sociální síti Weibo k uvedení nového drinku.

22. 2. 2024 18:39

22. 2. 2024 17:01

22. 2. 2024 14:56

Rychlá zpráva

Na Slovensku vybudují největší recyklační linku na tvrdé plasty, vozit se tam bude i odpad z Česka

Společnost Eco Verde Recycling, za kterou stojí slovenští podnikatelé Vladimír Slávik a Juraj Grman, postaví na západním Slovensku v první polovině roku 2024 recyklační linku, která kapacitou na zpracování přibližně 960 tun polyetylenových obalů, polystyrenu a polypropylenu měsíčně překoná stávající linky na tvrdé plasty v Česku a na Slovensku. Odpad bude recyklovat z obou těchto zemí. Za společností Eco Verde Recycling stojí převážně soukromý kapitál. Investoři v čele s Igorem Strečkem, podnikatelem a zakladatelem webhostingové společnosti Webglobe, investovali do ambiciózního ekologického projektu téměř 18 milionů korun. Dalších 15 milionů přidal impactový investiční fond CB ESPRI Impact One.

22. 2. 2024 13:37

22. 2. 2024 13:07

Doporučujeme

„To, co dělám, můžu dělat i díky tomu, že žiju v Česku. Kdybych se rozhodla dělat to samé v Asii, tak nejspíš neuspěju...“

- Influencerka Bé Hà Nguyen v podcastu Crunch

Čtěte dále

22. 2. 2024 11:46

Rychlá zpráva

Boeing odvolal šéfa divize vyrábějící problémová letadla 737 MAX

Ed Clark, který ve firmě strávil 18 let, odchází po množících se problémech s letouny 737 MAX. Začátkem ledna jednomu stroji za letu upadly dveře a od té doby se na veřejnost dostaly informace i o dalších závadách.