Live

zobrazit nejnovější

8. 4. 2024 21:50

8. 4. 2024 20:22

Doporučujeme

„Nejdůležitější pro mě je, abych dělala věci, co mě baví. A ano, chci být astronautkou, ale taky chci jednoduše žít, a ne jen celý život nahánět dětský sen a pak litovat, že se mi to nepovedlo a život jsem si neužila.“

- slovenská astrobiologička Michaela Musilová

Čtěte dále

8. 4. 2024 19:05

Rychlá zpráva

pepsi-logoFoto: Pepsi

Pepsi už má nové logo také v Česku

Značka Pepsi po čtrnácti letech mění své logo, které poprvé představila loni při příležitosti 125. výročí svého vzniku. Nový vizuál odkazuje na oblíbený design loga 70. a 80. let a nyní se s ním plechovky i skleněné a PET lahve začínají prodávat také v Česku. Rebranding přináší i nové pojmenování Pepsi MAX, ze které je nově Pepsi Zero Sugar.

Tento název prý lépe reflektuje charakter nápoje. „Název Pepsi Zero Sugar je zcela v souladu s nároky spotřebitelů na zdravější životní styl. Stále oblíbenější Pepsi Zero Sugar nyní nabízíme také ve variantách Mango a Limeta,“ říká Michal Šlechta, ředitel marketingu Mattoni 1873, která je výhradním výrobcem a distributorem PepsiCo v Česku.

8. 4. 2024 18:20

8. 4. 2024 17:15

Rychlá zpráva

borkovecFoto: Partners

Partners Banka hlásí měsíc po spuštění 22 tisíc klientů

První měsíc ostrého provozu má za sebou Partners Banka, u které si založilo účet 22 tisíc klientů. Denně otevírá podle svého vyjádření 700 až 900 účtů, přičemž láká zejména na spořicí účty bez omezení s úrokovou sazbou přesahující šest procent ročně. Od 1. dubna je možné otevřít si účet v nové bance, za níž stojí finanční skupina Partners v čele s Petrem Borkovcem, plně online.

Oficiálně se Partners Banka spustila 6. března a Petr Borkovec vyhlásil, že by chtěl být nejrychlejší českou bankou, která dosáhne na milion klientů. Prvních dvaadvacet tisíc z nich si zatím na účty uložilo přes 4,1 miliardy korun. Letos chce banka získat okolo 100 tisíc klientů, do pěti let chce mít alespoň 500 tisíc a do deseti let právě jeden milion klientů.

8. 4. 2024 15:28

8. 4. 2024 13:05

8. 4. 2024 11:20

8. 4. 2024 10:29

Rychlá zpráva

Yellenová: USA nepřipustí záplavu čínských výrobků prodávaných se ztrátou

Spojené státy nebudou akceptovat záplavu čínských výrobků, které jsou na světovém trhu prodávány se ztrátou, jak se to stalo v minulosti, a nepřipustí, aby nová průmyslová odvětví byla decimována čínským dovozem. Americká ministryně financí Janet Yellenová to uvedla to na závěr své čtyřdenní návštěvy Číny, kde se snažila prosadit, aby Peking omezil nadbytečné průmyslové kapacity. Ministryně vyjádřila hlavně obavy z rychle rostoucího čínského vývozu elektromobilů, baterií, solárních panelů a dalších produktů pro výrobu čisté energie. Ujistila ale, že Spojené státy nepřijmou žádná překvapivá ekonomická opatření kvůli národní bezpečnosti.

Yellenová uvedla, že státní podpora Číny zvýšila výrobní kapacity výrazně nad rámec toho, co může absorbovat domácí poptávka. Levný čínský dovoz ohrožuje podle ní pracovní místa v USA i jinde. Upozornila z minulosti na příklad oceli, kdy příliv levné produkce z Číny před více než deseti lety zdecimoval toto odvětví v USA i v dalších zemích. „Tento příběh jsme již viděli. Před více než deseti lety způsobila masivní vládní podpora Čínské lidové republiky to, že čínská ocel, která se prodávala pod cenou, zaplavila globální trh a zdecimovala odvětví po celém světě včetně Spojených států. Dala jsem jasně najevo, že prezident (Joe) Biden a já tuto skutečnost znovu nepřijmeme,“ řekla Yellenová.

8. 4. 2024 09:15

Rychlá zpráva

Kanada plánuje investovat přes 40 miliard korun do umělé inteligence

Kanadský premiér Justin Trudeau v neděli oznámil, že v připravovaném státním rozpočtu se objeví balíček opatření ve výši 2,4 miliardy kanadských dolarů (41 miliard korun), který má být určen pro odvětví umělé inteligence. Dvě miliardy kanadských dolarů mají sloužit k vybudování a zajištění přístupu k výpočetním kapacitám a technologické infrastruktuře pro kanadské startupy nebo výzkumné pracovníky v oblasti umělé inteligence.

8. 4. 2024 08:46

8. 4. 2024 07:56