Rozloučit se a rychle pryč. Letiště Václava Havla zkracuje dobu bezplatného parkování před terminály

Na zaparkování a rozloučení bude od května o pět minut méně. Kdo nechce spěchat, bude si moci přikoupit čtvrthodinu za 50 korun.

letiste-nahled

Foto: Letiště Praha

Pražské Letiště Václava Havla

0Zobrazit komentáře

Přesně 15 minut, tolik času mají lidé na Letišti Václava Havla na bezplatné zaparkování před terminálem, vyndání zavazadel a rozloučení s blízkými, kteří je na letiště odvezli. Od května však bude na to všechno o pět minut méně. Pražské letiště mění pravidla bezplatného průjezdu expresními parkovišti i ceník za čas navíc.

Oněch 15 minut zdarma se od května mění na pouhých 10 minut, za které se musí stihnout vše potřebné. Pro koho se jedná o šibeniční lhůtu, může přikoupit minuty navíc. Namísto původních třicetiminutových intervalů však budou k dispozici intervaly patnáctiminutové. Čtvrthodina na expresních parkovištích P1 a P2 navíc vyjde na 50 korun. Parkovné pod jednu hodinu se tak řidičům neprodraží, protože do konce tohoto měsíce je možné kupovat 30 minut za 100 korun.

Letiště k této změně přistoupilo na základě analýzy dat, podle kterých zvládne z expresního parkoviště vyjet do 10 minut 90 procent řidičů. „Změna se tedy dotkne malého množství našich zákazníků,“ řekl člen představenstva Letiště Praha Jakub Puchalský.

Podle jeho slov nově nabídnou parkoviště také možnost platby přímo při výjezdu kartou či mobilním telefonem. Modernizací si prošly i systémy závor a také technologie sledování registračních značek. Nové kamery budou instalovány i do parkovacího domu, kam budou po předchozí rezervaci auta vpuštěna přes předem nahlášenou SPZ.

Cestující z druhého terminálu budou moci nově využívat i parkoviště PB Economy, které se od května promění v expresní parkoviště nabízející 70 parkovacích míst, a také nová místa určená pro taxi službu. Celkově se tak počet míst určených pro rychlou zastávku před letištěm zvýší na 350.