Live

zobrazit nejnovější

20. 9. 2023 08:02

20. 9. 2023 07:22

Rychlá zpráva

Británie údajně zvažuje odklad zákazu prodeje nových aut s benzinovým nebo naftovým motorem

S třaskavou zprávou, že vláda Velké Británie zvažuje zjemnění klíčových zelených opatření pro boj se změnou klimatu, které by zahrnovalo i odklad zákazu prodeje nových aut s benzinovým nebo naftovým motorem o pět let, přišla BBC. Úřad britského premiéra v reakci na to pouze uvedl, že se ke spekulacím nevyjadřuje. Rishi Sunak nicméně v úterý večer oznámil, že v příštích dnech přednese významný projev ohledně dlouhodobého rozhodnutí, jež se týká snižování emisí.

20. 9. 2023 06:44

Rychlá zpráva

Petr Pavel promluvil v OSN, věnoval se Ukrajině, Číně a Tchaj-wanu, zmínil i Afriku

Český prezident spolu s řadou dalších světových politiků – včetně ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského – v noci na dnešek vystoupil před Valným shromážděním OSN. Petr Pavel ve své řeči uvedl, že právě Ukrajina si zaslouží mír, který bude uzavřen za podmínek stanovených Kyjevem, nebude založený na nespravedlivém kompromisu nebo diktovaný Ruskem. Odsoudil také vojenské aktivity Číny v Tchajwanském průlivu, jako hrozbu pro bezpečnost zmínil i postup Íránu a KLDR a jejich testy jaderných a mezikontinentálních balistických raket a vyjádřil i znepokojení a obavy z pučů v oblasti afrického Sahelu, která je podle něj ohrožena četnými riziky včetně těch klimatických.

19. 9. 2023 20:04

budoucnost-prace_event-2

Event

Jak být produktivní? V kanclu i na home office

26. září

Spojka Events Karlín

Chci vědět více

19. 9. 2023 18:43

Rychlá zpráva

Zlínská zoo chce záchranný program pro lvy

Zlínská zoologická zahrada má v plánu vybudovat záchranné a chovné centrum pro lvy. Zastupitelé Zlína už schválili na projekt finance ve výši 25 milionů korun, podílet se bude také Zlínský kraj a ministerstvo životního prostředí. Centrum by mělo sloužit i zvířatům, která budou odebrána soukromým chovatelům pro nevhodné podmínky.

19. 9. 2023 17:20

19. 9. 2023 16:03

Rychlá zpráva

Speciální centrum Masarykovy univerzity se zaměří na nemoci, proti kterým není lék

Zaměří se na taková onemocnění, která se nedají léčit. Nové centrum Creatic pro výzkum a léčbu vzácných onemocnění buduje Masarykova univerzita, tým který za ním stojí, ale už na podobných projektech pracuje. Podařilo se jim například vyvinout léčiva na nemoc motýlích křídel a vzácná nádorová onemocnění, která postihují především děti. Creatic má v plánu pracovat přímo s pacienty, léky totiž budou vznikat přímo z jejich buněk.

19. 9. 2023 15:21

19. 9. 2023 14:32

Rychlá zpráva

Novavita a Starbucks představí panely z kávové sedliny a recyklovaného plastu

Materiálová laboratoř Novavita se spojila se Starbucksem a společně vytvořily panely, které vypadají jako přírodní kameny. Nový materiál je vytvořený ze stoprocentně recyklovaného plastu a kávové sedliny. Novavita, která se na upcyklaci použitých materiálů zaměřuje, představí panely na letošním Designbloku.