Masaryčka se plní. Sedí tu už samotná Penta a otevřely i první restaurace, kavárna a cukrárna

V budově od Zahy Hadid se otevřely první provozy, stěhují se sem ale postupně i další firmy. Budova se bude zaplňovat po celý podzim.

Eliška NováEliška Nová

masarycka-5

Foto: Penta

Penta se přestěhovala, nově sídlí na Masaryčce

0Zobrazit komentáře

Okolo jsou sice pořád ještě vidět stavební stroje, Masaryčka ale už ožívá. V budově od světoznámé architektky Zahy Hadid na pražském Masarykově nádraží už jsou otevřené tři podniky. A nové kanceláře už obývá také developer projektu. Penta se přestěhovala přes ulici z Florentina.

Ulice Na Florenci jakoby dřív měla jen jednu stranu. S projektem, kterému nikdo neřekne jinak než Masaryčka, dostala i tu druhou. Ta velmi rychle ožila. Objevily se na ní první stolky a také první zákazníci. Ti měli možnost zavítat do dvou nových provozů. Prvním je Loka, espresso bar české pražírny Doubleshot. Kromě kávy nabízí i sladké a slané pečivo z vlastní pekárny.

Druhým podnikem, který získal novou adresu a lidé ho už navštěvují, je rodinné cukrářství Ollies. Původem je z Ostravy, dnes jde o provoz, kde se peče přes dvě stě dortů denně a pobočku má také v Olomouci. Kromě jiného se specializuje na francouzské makronky a také eklérky, což jsou trubičky z odpalovaného těsta plněné vanilkovým krémem původem z Francie.

masarycka

Foto: Penta

Hotové už jsou také terasy

Ve čtvrtek přibyla k prvním dvěma vlaštovkám také L’Osteria, italská restaurace, která v Praze sídlí v další ikonické stavbě, a to v Drnu na Národní třídě. Pizzerie má místo rovněž v parteru ulice Na Florenci, ovšem ve druhé budově za schodištěm. Restaurace je navíc dvoupatrová.

Dovnitř Masaryčky se ale stěhují i další firmy, ty však zůstávají oku kolemjdoucích skryty. Poslední dvě patra první budovy se zlatou věží obsadila Penta. Konkrétně Penta Investments a Penta Real Estate. Každá sídlí ve svém patře, zároveň jsou ale propojeny, a to vnitřním schodištěm, které sdílejí pouze tyto dvě společnosti.

V budově sedí také polovina společnosti Second Foundation, která obchoduje na energetických trzích. Fyzicky už je přítomná také Privatbanka, která se specializuje na privátní a korporátní bankovnictví, a také advokátní kancelář Jan Evan. V příštích týdnech a měsících se sem chystá také Fio banka, společnost Veolia nebo Boston Consulting Group.

V Masaryčce by ale měly otevřít také další gastroprovozy. Sladké doplní zmrzlinárna Puro, která bude mít rovněž sezení venku. Přibude také druhá dvoupodlažní restaurace, již bude provozovat společnost Gare Restaurants. Ta už má v Praze tři různé pobočky. V nové budově bude mít minipivovar, do kterého bude lákat skleněná varna. Vařit se tu bude francouzská kuchyně a mořské plody. Přibude také korejská restaurace se sushi od provozovatele Mori a v nejvyšším patře lidé v budoucnu najdou také koktejl bar.

Očekávaným příchodem na pražské Masarykovo nádraží bude prodejna iStyle. Partnerská společnost značky Apple by měla sídlit hned na rohu první budovy. Tón chystaného udává právě Apple, získá však rysy i samotné Masaryčky. Celá ulice Na Florenci se bude plnit během podzimu.

masarycka-3

Foto: Penta

Penta Investments a Penta Real Estate obsadily dvě nejvyšší patra první budovy