Skupina EUC vstupuje do domácí zdravotní péče. Kupuje jejího největšího poskytovatele

EUC provozuje největší síť ambulantních klinik v Česku. Nyní kupuje společnost MyBee Innovative, tedy skupinu Včelka. Obchod posuzuje antimonopolní úřad.

Iva BrejlováIva Brejlová

michal bednář

Foto: EUC

Michal Bednář, předseda představenstva a generální ředitel skupiny EUC

0Zobrazit komentáře

Skupina EUC, největší poskytovatel ambulantní péče a dalších důležitých zdravotních služeb, vstupuje i do dalšího segmentu zdravotní péče. Oznámila, že kupuje společnost MyBee Innovative. Ta je prostřednictvím svých dceřiných společností známých pod jménem Včelka největším poskytovatelem zdravotních služeb v oblasti domácí péče v Česku. Hodnotu transakce ani jedna ze stran nekomentuje a obchod aktuálně posuzuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Posuzování probíhá v takzvaném zjednodušeném řízení, rozhodnutí tak má úřad vydat do začátku října. Skupinu MyBee Innovative vlastní Vojtěch Kubec, po schválení úřadem má EUC získat stoprocentní podíl ve firmě a jejím prostřednictvím také společnosti sdružené pod obchodním názvem Domácí péče Včelka. Do té doby nechce další vývoj a následné kroky ani jedna strana komentovat.

„Akvizice skupiny Včelka je naší velmi významnou a strategickou investicí, jejímž prostřednictvím dojde k celkovému zkvalitnění a rozšíření zdravotních služeb s cílem pomoci pacientům zůstat v maximální možné míře ve svém domácím prostředí,“ věří Michal Bednář, předseda představenstva a generální ředitel skupiny EUC. „Současně budeme moci lépe rozvíjet poskytování zdravotních služeb u chronicky nemocných pacientů a podporovat programy preventivní a distanční péče,“ dodává.

Včelka je sdružením pečujících organizací a nabízí služby lidem, kteří chtějí co nejdéle zůstat ve svém domově, případně na místě, kde se cítí dobře. Pečuje například o pacienty po operacích, o chronicky či nevyléčitelně nemocné nebo o osoby po mozkových příhodách. V posledních letech se zaměřuje primárně na zajištění péče v lokalitách, kde je domácí zdravotní péče hůře dostupná. Podle svého webu ročně obslouží více než 14 tisíc osob.

Kubec vyzdvihuje jako jeden z důležitých důvodů úspěchu sdružení jeho hodnoty. „Pro zachování těchto hodnot a další rozvoj je však potřebné, aby měla Včelka zázemí silného a stabilního partnera,“ vysvětluje s tím, že EUC vnímá jako vhodného partnera. 

Firma MyBee Innovative vznikla v roce 2021 odštěpením od mateřské společnosti MyBee & Innovative Home Care založené v roce 2016. Buduje a rozvíjí sdružení pečujících organizací pod značkou Včelka. Skupina poskytuje zdravotní péči ve 13 krajích a 48 okresech Česka. V roce 2021, ze kdy je dostupná poslední účetní uzávěrka, měla čistý obrat necelých 22 milionů korun a zisk 7,8 milionu.

Zdravotnická skupina EUC tvoří největší síť ambulantních klinik v ČR. Je největším poskytovatelem ambulantní péče, prémiové péče, mamoscreeningu a lékařské péče pro zaměstnavatele. Ve 25 zdravotnických zařízeních napříč Českem, 13 mamocentrech, 24 kamenných lékárnách, lékárenském e-shopu a 11 laboratořích zaměstnává 2 300 zdravotníků, kteří provedou 3,6 milionu vyšetření ročně.

Rubriku Zdraví podporujíeuc-logo