Live

zobrazit nejnovější

6. 6. 2023 18:38

Doporučujeme

Déšť překazil vaše slunečné plány? Tak si skočte do kina na novinku Spider-Man: Napříč paralelními světy. Je to jeden z nejlepších superhrdinských filmů vůbec.

spider-man-boxed

6. 6. 2023 17:27

Rychlá zpráva

neviditelne-mesto-iprFoto: IPR

Nakladatelství IPR Praha vydává knihu podle podcastu 99% Invisible

Nakladatelství pražského Institutu plánování a rozvoje vydává novou knihu s názvem Neviditelné město. Publikace je překladem knihy, jež vychází ze slavného amerického podcastu 99% Invisible. „Je průvodcem po světě městských detailů a drobností, které jsou často přehlíženy, ale které hrají klíčovou roli v tom, jak naše města fungují,“ uvedl ředitel IPR Ondřej Boháč.

6. 6. 2023 16:44

Rychlá zpráva

coinbaseFoto: Depositphotos

Pouhý den po Binance čelí žalobě od amerických úřadů také konkurenční kryptoburza Coinbase

Po kryptoburze Binance čelí žalobě i konkurenční Coinbase. Americká Komise pro cenné papíry a burzy ji viní z umožnění tradingu tokenů, které jsou ve skutečnosti cennými papíry, a z poskytování nepovolených a nelicencovaných burzovních či finančních služeb. Akcie Coinbase na krok zareagovaly poklesem o téměř třináct procent. Podobně počátkem týdne po žalobě na Binance klesla i hodnota bitcoinu.

6. 6. 2023 15:55

Rychlá zpráva

Nebesys LitomyšlFoto: Nebesys.com

České střechy Nebesys se staly nejkreativnějším startupem světa

Český startup Nebesys, který vyrábí transparentní střešní systémy, zvítězil v globálním finále soutěže Creative Business Cup. Ta je určena pro inovativní firmy působící v kreativních odvětvích po celém světě, výhra znamená přístup k mentoringu i k finančním zdrojům poskytovaným investory. Nebesys už dříve ovládl i národní kolo soutěže v režii CzechInvestu.

6. 6. 2023 14:44

6. 6. 2023 14:14

Rychlá zpráva

flash-komiksFoto: Crew

Filmový Flash dostane komiksový prequel, vychází i v češtině

Filmový Flash, který do kin přiběhne už příští týden, dostane komiksový prequel. Nový příběh slavného hrdiny od DC s podtitulem Nejrychlejší muž světa vychází i v české verzi od nakladatelství Crew, část si můžete prolistovat online.

6. 6. 2023 13:20

Rychlá zpráva

Tenistka Muchová porazila ruskou soupeřku a zahraje si semifinále Roland Garros

Česká tenistka Karolína Muchová slaví postup do semifinále turnaje Roland Garros. V Paříži ho vybojovala proti ruské finalistce předloňského ročníku Anastasii Pavljučenkové, která tehdy podlehla jiné české hráčce Barboře Krejčíkové. Sama Muchová se taktéž v roce 2021 radovala ze svého vůbec prvního postupu do grandslamového semifinále, když se dostala do finální čtyřky na Australian Open.

6. 6. 2023 13:08

Rychlá zpráva

Uživatelé Binance vybrali za jediný den krypto za 17 miliard, burza čelí žalobě

Kryptoměnová burza Binance čelí třinácti obviněním od americké Komise pro cenné papíry a burzy – a její uživatelé z ní za jediný den vybrali krypto za více než 17 miliard korun. Bitcoin v pondělí v reakci na obvinění oslabil, nyní se ale už stabilizoval kolem ceny 566 tisíc. Přesto je na nejnižší hodnotě za zhruba dva měsíce. Komise kvůli údajným podvodným praktikám zažalovala i ředitele Binance Changpenga Zhao.

6. 6. 2023 12:37

Rychlá zpráva

marek-spanel-ceo-bohemia-interactiveFoto: Bohemia Interactive

Parlamentní listy mají nové majitele, Španěla a Pavlíčka z Bohemia Interactive

Společnost Synot Invest prodala svůj 70% podíl ve zpravodajském serveru Parlamentní listy. Novými většinovými vlastníky se stali Marek Španěl a Slavomír Pavlíček, mimo jiné spoluzakladatelé a šéfové herní společnosti Bohemia Interactive. „Chceme, aby měli čtenáři k dispozici co nejširší paletu názorů a informací, a dát jim možnost si sami rozhodnout, co chtějí číst a co si chtějí myslet a říkat,“ řekl Pavlíček. „Snad se nám podaří i trochu pomoci zakopat alespoň část příkopů, které napříč naší společností v posledních letech vznikají,“ dodal. Spolu se Španělem se prostřednictvím společnosti SPM Media předloni stali majiteli Echo Media, provozovatele deníku Echo24 a Týdeníku Echo.

6. 6. 2023 12:01

Rychlá zpráva

dubrovnikFoto: Depositphotos

Turisté, pozor. Chorvatský dubrovník zakazuje kolečkové kufry

Oblíbená destinace českých dovolenkářů se každoročně potýká s nadměrným – a hlučným – turismem. Chorvatské letovisko Dubrovník vyslyšelo stížnosti svých obyvatel a zakázalo po centru popotahování kufrů vybavených kolečky. Aktuálně platný zákaz navíc v listopadu získá ještě přísnější podobu, starosta města Mato Frankovič oznámil, že na podzim bude pohyb s kufry celkově zakázán. Na hotel bude nutné si je za poplatek nechat dovézt nově zřízenou dovážkovou službou.

6. 6. 2023 11:33

6. 6. 2023 10:29

Rychlá zpráva

Ministr Lipavský odsoudil útok na Kachovskou přehradu

Útok na Kachovskou přehradu odsoudil také český ministr zahraničí Jan Lipavský. Zároveň schválil mimořádnou pomoc deset milionů korun na pomoc s evakuací obyvatel a následky zničení přehrady.

6. 6. 2023 09:01