Live

zobrazit nejnovější

29. 8. 2023 14:47

Rychlá zpráva

Smartwings potvrdily novou linku z Prahy do Káhiry

Od 1. listopadu spustí aerolinka Smartwings novou linku do Káhiry – přímé spojení mezi Prahou a Káhirou se tak vrací po více než deseti letech. Spojení s egyptským hlavním městem bude v provozu dvakrát týdně.

29. 8. 2023 14:11

29. 8. 2023 13:25

Rychlá zpráva

amazonie-vypalovaniFoto: Depositphotos

Projekty zaměřené na offsetování uhlíkové zátěže výrazně nadhodnocují svůj dopad

Projekty, které nabízejí uhlíkové kompenzace pro zpomalení odlesňování a snižování emisí, výrazně nadhodnocují svůj dopad. Vyplývá to ze studie publikované v akademickém časopisu Science, která se se zaměřila na 26 projektů v šesti zemích na třech kontinentech. Vědci zjistili, že většina uhlíkových kompenzací nevede ani k zachování lesů, ani ke snížení emisí skleníkových plynů v atmosféře.

29. 8. 2023 12:49

Rychlá zpráva

V Londýně se zásadně rozšířil ekologický poplatek za vjezd do města

V Londýně dnes začalo platit rozšíření nízkoemisní zóny (ULEZ), které se vztahuje téměř na celé hlavní město. Podle některých kritiků opatření zhorší krizi rostoucích životních nákladů. Vjezd do zóny je totiž zatížen denním poplatkem, který v přepočtu činí asi 352 korun pro vozidla, která nesplňují přísné emisní požadavky.

29. 8. 2023 12:13

Doporučujeme

„Podpora státu je zrovna v tom našem sportu naprosto mizivá. Profesionální fotbal je tedy u nás postaven primárně na nadšencích, kteří financují své kluby.“

- Tomáš Křivda, generální ředitel fotbalové Sparty

Čtěte dále

29. 8. 2023 11:45

Rychlá zpráva

Obchodování s bitcoiny je nejnižší za téměř pět let

Analýza údajů firmy CryptoQuant ukazuje, že celkový objem bitcoinů držený na všech burzách klesl tento měsíc nejníže od roku 2018 a oživení pokulhává. Objem obchodování s bitcoiny je tak tento měsíc nejnižší za téměř pět let. Investoři totiž stále čekají na impulz, který by je přiměl k návratu na trh.

29. 8. 2023 11:12

Rychlá zpráva

letadloFoto: Emanuel / Unsplash

Selhání britského řízení leteckého provozu ovlivnilo tisíce lidí

Po rozsáhlém výpadku britského systému řízení letového provozu, který způsobil zrušení více než 1 200 letů, uvízly tisíce cestujících na letištích a v letadlech a více než 200 tisíc zastihla zpoždění a zrušení letů. Čtyřhodinové selhání sítě způsobilo, že dispečeři museli zadávat údaje o letech ručně. Aerolinky pokračují v rušení letů i během dneška. Server BBC informoval o tom, že úplné vyřešení rozsáhlého narušení letů do Británie a z Británie může trvat několik dní.

29. 8. 2023 10:32

29. 8. 2023 10:17

Rychlá zpráva

the-idol-weeknd-lily-rose-deppReprofoto: Max/YouTube

HBO zrušila po první sérii seriál Idol

Seriál Idol získal pozornost ještě před svým debutem díky své kontroverzní povaze. Jenže pak se setkal s převážně kritickými ohlasy a úvodní sezónu v HBO ukončili po pouhých pěti dílech, oproti plánovaným šesti. Rozhodnutí o zrušení přišlo po nejistotě ohledně budoucnosti pořadu jak pro diváky, tak pro členy štábu.

29. 8. 2023 09:45

29. 8. 2023 09:15

Rychlá zpráva

Toyota pozastavila výrobu ve všech továrnách v Japonsku kvůli systémové chybě

Největší japonská automobilka Toyota Motor pozastavila výrobu ve všech svých 14 montážních závodech v Japonsku kvůli závadě počítačového systému. Závada znemožnila automobilce objednávat komponenty a příčina se vyšetřuje, uvedla mluvčí automobilky Sawako Takedaová. Kdy se výrobu podaří obnovit, zatím není jasné.

29. 8. 2023 07:35

Rychlá zpráva

currywurst-1Foto: Volkswagen

Do centrály VW se vrací currywurst

Bylo to pozdvižení, když z kantýny německého koncernu Volkswagen před dvěma lety zmizely veškeré masné potraviny, včetně legendárního currywurstu. Krok tehdy kritizoval i bývalý německý kancléř Gerhard Schröder. Teď se maso do nabídky podnikového stravování vrací a s ním i oblíbený německý fast food.

29. 8. 2023 06:37

Rychlá zpráva

openai2

OpenAI vypustila do světa byznysovou verzi ChatGPT

Lídr v oblasti umělé inteligence, společnost OpenAI, vyslala na trh novou verzi svého systému generativní umělé inteligence ChatGPT. Varianta s přídomkem Enterprise je určena pro velké byznysové společnosti a má být lépe zabezpečená.