Live

zobrazit nejnovější

11. 8. 2023 18:45

Rychlá zpráva

Vědci si myslí, že by brzy mohli potvrdit existenci páté přírodní síly

Laboratoř Fermilab u Chicaga se možná blíží k objevu nové přírodní síly. Fyzici prý nalezli další důkazy o tom, že elementární částice zvané miony se nechovají tak, jak předpovídá současná teorie fyziky. Výzkumníci si to vysvětlují tím, že na částice může působit neznámá síla. K potvrzení hypotézy bude potřeba dalších dat, ale pokud se potvrdí, mohlo by to pro fyziku znamenat významný objev. Známé síly přírody jsou gravitaci, elektromagnetismus a silná a slabá jaderná síla. Tyto čtyři základní síly řídí vzájemnou interakci všech objektů a částic ve vesmíru. Vědci navazují na výsledky z roku 2021, v nichž tým laboratoře Fermilab poprvé naznačil možnost existence páté přírodní síly.

11. 8. 2023 17:41

Doporučujeme

„Ne náhodou je generálním partnerem filmu advokátní kancelář.“

- Kazma o svém chystaném snímku

Čtěte dále

11. 8. 2023 15:47

Rychlá zpráva

Umělé inteligence od OpenAI či Mety napadnou hackeři. Na každoroční IT konferenci otestují jejich bezpečnost

V pátek se v hotelech v Las Vegas uskuteční útok na nejvýkonnější systémy umělé inteligence dneška. Zaútočí na ně malá skupina hackerů, kteří zkusí najít jejich slabá místa. Vše s podporou Bílého domu. V květnu totiž Bidenova administrativa podpořila testovací útok na systémy umělé inteligence, tzv. red-teaming. Několik předních firem zabývajících se vývojem AI, včetně OpenAI, Googlu a Mety, souhlasilo s tím, že některé z jejich programů pro toto cvičení dá k dispozici.

11. 8. 2023 14:38

Rychlá zpráva

smartphone-v-horkuFoto: Midjourney/CzechCrunch

O víkendu má být opět horko. Vám pomůže pitný režim, ale co vašemu mobilu?

Dostatek vody, chládek ve stínu a nějaký ten větřík, to jsou nejlepší přátelé člověka v rozpálené betonové džungli během léta. Přehřát se ale může i mobil, je tak dobré myslet na pár věcí. Nenechávejte smartphone na přímém svitu slunce či v horkém prostředí a snažte se omezit používání výkonnostně náročných aplikací. Pomůže také nejnovější software. Mějte tedy nainstalovaný aktuální verze operačního systému i vašich oblíbených aplikací.

11. 8. 2023 13:50

11. 8. 2023 13:13

11. 8. 2023 12:01

Rychlá zpráva

joe-bidenFoto: The White House

USA omezí investice v Číně. Američané tam od příštího roku nebudou smět vkládat peníze třeba do mikročipů

Americký prezident Joe Biden dekret, který taková pravidla obsahuje, podepsal ve středu po měsících vyjednávání. Cílem by měla být snaha zabránit Pekingu ve výrobě špičkových technologií pro tamní armádu. Američané tak od příštího roku nebudou moct investovat do čínských společností, jejichž podnikání souvisí s polovodiči nebo kvantovými počítači. Krok přitom Spojené státy činí v době, kdy se snaží zlepšit diplomatické vztahy s Čínou, které v poslední době nejsou zrovna ideální. Čína nová pravidla odsoudila, potýká se totiž s různými ekonomickými problémy jako je nízký růst ekonomiky či deflace.

11. 8. 2023 10:47

Rychlá zpráva

messi-4Foto: Inter Miami CF

Sázka na Messiho se vyplácí. Od jeho příchodu sleduje na Apple TV americkou MSL o padesát procent více lidí

Příchod jednoho z nejlepších fotbalistů historie do amerického Inter Miami CF pomohl nejen floridskému klubu, ale i americké lize a Applu. S informací o výrazném nárůstu předplatitelů MSL Season Pass na Apple TV přišel na Twitteru –⁠ neboli X –⁠ spolumajitele týmu Jorge Mas. Podle něj navíc zápasy, kdy je Messi na hřišti, přes službu sleduje více než padesátiprocentní podíl španělsky mluvících diváků. Apple poslední dobou do streamování šlape čím dál více a nedávno se celkový počet odběratelů jeho služeb přehoupl přes jednu miliardu lidí.

11. 8. 2023 09:58

Rychlá zpráva

Chtěli byste vlastní bunkr? Ministerstvo obrany prodává další řopíky

České ministerstvo obrany zveřejnilo další seznam majetku, kterého se plánuje zbavit – aktuální nabídka čítá přes třicet položek a z větší části jde o malé železobetonové bunkry, takzvané řopíky, které vznikaly ve 30. letech coby součást pohraničního opevnění. K mání jich je dvacet sedm, a to na Lounsku, jižní Moravě a ve Slezsku, jejich cena se pohybuje většinou kolem sta tisíc korun. Ministerstvo nabízí i několik pozemků a další soupis položek, které by rádo prodalo, zveřejní v září.

11. 8. 2023 09:18

11. 8. 2023 08:10