Live

zobrazit nejnovější

15. 6. 2023 07:20

15. 6. 2023 06:52

Rychlá zpráva

Nový ředitel ČT by dal prostor i provokativní satiře typu České sody

Nově zvolený ředitel České televize Jan Souček nebude stát v cestě vzniku podobně provokativní satiry, jakou se před 30 lety stal pořad Česká soda. Naopak se těší, až dostane na stůl návrhy na nějaký formát s podobně třaskavým potenciálem. Doba se podle Součka změnila, těžko tedy očekávat totožný pořad, otevřely se však různé nové možnosti televizní tvorby. „Těším se na formáty, které přijdou s tak provokativní satirou, jakou byla Česká soda před 30 lety,“ řekl Souček.

14. 6. 2023 21:16

e-commerce_special_2

19. 6. 2023

Očima úspěšných

Spojka Events Karlín

Chci vědět více

14. 6. 2023 20:00

Rychlá zpráva

ginfestFoto: Ginfest

Tuto sobotu proběhne ve Ville Pellé festival řemeslných ginů

Milovníci ginu by si neměli nechat ujít festival věnovaný tomuto moku, který propukne 17. června od 12 hodin ve Ville Pellé v pražské Bubenči. Na programu budou řízené degustace, nové i klasické ginové koktejly, ale také semináře a workshopy s odborníky.

14. 6. 2023 19:04

Rychlá zpráva

Mateřská společnost Warhorse Studios bude šetřit a propouštět

Švédská skupina Embracer, která v uplynulých letech hromadně skupovala videoherní firmy včetně českých Warhorse Studios, bude snižovat stavy. Ekonomická situace a stav trhu údajně nutí společnost, která loni koupila také práva na Pána prstenů, k úsporným opatřením. „Ještě je příliš brzy na konkrétní čísla, ale v současnosti máme 17 tisíc pracovníků. Koncem roku už toto číslo bude nižší,“ prohlásil v otevřeném dopise zaměstnancům šéf firmy Lars Wingefors.

14. 6. 2023 18:06

Rychlá zpráva

zubriFoto: Vojtěch Lukáš

Téměř 7 tisíc Čechů již podepsalo petici pro ochranu zubrů a divokých koní

Bývalý vojenský výcvikový prostor Milovice mezi městy Milovice a Benátky nad Jizerou se stal domovem pro stáda zubrů, divokých koní a také praturů. Jde o jednu z nejvýznamnějších aktivit v ochraně přírody v Česku. Ochranářská organizace Česká krajina zde chce vybudovat důležité napajedlo, které je zásadní pro přežití zvířat v dlouhodobém horizontu. Brání tomu ale brání tamní úřad. Do boje za podporu přírodní rezervace se tak prostřednictvím petice zapojilo už téměř 7 tisíc obyvatel Česka.

14. 6. 2023 17:28

Rychlá zpráva

klimtFoto: Sotheby’s

Poslední portrét od Gustava Klimta se může během dražby přiblížit ke dvěma miliardám

Jeden z nejvýznamnějších rakouských malířů Gustav Klimt předčasně zemřel v roce 1918. Krátce před svou smrtí dokončil portrét neznámé krásky s názvem Dáma s vějířem. Dílo plné orientálních motivů bude součástí aukce, která proběhne 27. června v londýnské síni Sotheby’s. Očekává se, že se cena pestrobarevného obrazu během dražby vyšplhá až k 65 milionům liber, což je v přepočtu 1,7 miliardy korun.

14. 6. 2023 16:51

Rychlá zpráva

Accenture chce v následujících třech letech investovat tři miliardy dolarů do umělé inteligence

Společnost Accenture, která působí v oblasti digitalizace, cloudu a kybernetické bezpečnosti, oznámila, že plánuje v horizontu tří let investovat tři miliardy dolarů do dat a umělé inteligence. Investice zahrnou také vznik nového výzkumného Centra pro pokročilou umělou inteligenci, které bude hledat nové způsoby, jakými tuto technologii využít pro poskytování kvalitnějších služeb. Společnost plánuje rovněž zdvojnásobit počet profesionálů pracujících v oblasti dat a umělé inteligence na celkem 80 tisíc lidí.

14. 6. 2023 16:17

14. 6. 2023 15:38

Rychlá zpráva

miraiFoto: Toyota

Ministři Jurečka a Hladík budou jezdit vodíkovou Toyotou Mirai

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka a ministr životního prostředí Petr Hladík budou jezdit vodíkovou Toyotou Mirai. Vozy dnes převzali před budovou Strakovy akademie od generálního ředitele Toyoty ČR Martina Pelešky. Jde o první dva resorty, které budou vozy na vodíkový pohon využívat. Čerpat palivo budou moci v první samoobslužné čerpací stanici na vodík v Praze na Barrandově, do konce června přibude na vodíkové mapě další stanice v severočeském Litvínově.

14. 6. 2023 14:52

Rychlá zpráva

nekula

Nekula bude ministrem zemědělství jen do konce června, nahradí ho Výborný

Předseda lidovců a vicepremiér Marian Jurečka svolal na dnešní odpoledne mimořádnou tiskovou konferenci, během které podal svou rezignaci ministr zemědělství Zdeněk Nekula. Na začátku července ho v pozici pravděpodobně vystřídá šéf poslaneckého klubu Marek Výborný, jeho nominaci ale musí nejprve potvrdit širší vedení strany. Novinářům do řekl Martin Jurečka, který zároveň uvedl, že o výměně jednal s premiérem Petrem Fialou. Zdeněk Nekula svou rezignaci odůvodnil tím, že posledních týdnech necítil podporu vedení lidovců.

14. 6. 2023 14:06

Rychlá zpráva

letadloFoto: Emanuel / Unsplash

Lety jsou kvůli klimatickým změnám stále turbulentnější

Podle studie zveřejněné minulý týden v časopise Geophysical Research Letters se silné turbulence bez výskytu oblačnosti vyskytují stále častěji. Na typické letové trase nad severním Atlantikem došlo mezi lety 1979 a 2020 k 55% nárůstu takových turbulencí, a to kvůli stále teplejšímu vzduchu v troposféře, nejnižší vrstvě zemské atmosféry. Teplotní rozdíl mezi troposférou a stratosférou je stále vyšší, roste tak i počet turbulencí.