Live

zobrazit nejnovější

14. 12. 2023 07:12

14. 12. 2023 06:15

Rychlá zpráva

Ruští hackeři zneužívají slabiny v softwaru české firmy JetBrains, varují Američané

Hackeři pracující pro ruskou rozvědku „globálně“ využívají slabého místa v softwaru české firmy JetBrains k útokům na servery, uvádějí ve společném prohlášení americké úřady. Podle oznámení Národní agentury pro bezpečnost (NSA), Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) a amerického úřadu pro kybernetickou bezpečnost CISA trvají tyto snahy od září. Rusové podle Američanů využívají získaný přístup ke krokům, kterými by si zajistili trvalý přístup do narušených systémů. Firma uvedla, že byla o této zranitelnosti informována na začátku letošního roku, a dodala, že ji opravila v aktualizaci programu vydané 18. září.

13. 12. 2023 21:12

Rychlá zpráva

Ministerstvo kultury v digitálním prostředí sdružuje umělce

Ministerstvo kultury ČR spustilo Celostátní galerii kreativců, první část projektu Kreativní Česko na podporu umělců a kreativního průmyslu – od hudby přes sochařství až po divadlo. Má podporovat kreativní ekonomiku a autorskou tvorbu. Od spuštění se do galerie přihlásilo přes 1500 kreativců, často v souvislosti s vyhlášením výzvy Kreativní vouchery. Přes ně bylo alokováno 200 milionů korun. Za vývojem galerie stojí společnost Bootiq.

13. 12. 2023 20:28

Rychlá zpráva

bulanci-1xFoto: SleepTeam

Noví Bulánci míří na Nintendo Switch. Dorazí tam 23. prosince

Přepracovanou verzi kultovní české hry Bulánci si za několik dní budete moci zahrát i na konzoli Nintendo Switch. Zatím je titul s krvelačnými polštáři dostupný jen na PC, tvůrci ale už delší čas lákají na to, že dorazí právě i na konzole. V dohledné době má přijít podpora PlayStationu, později pak také Xbox. Před nedávnem byl do hry přidán mimo jiné multiplayer.

13. 12. 2023 19:29

Rychlá zpráva

Výše odměn na seniorních pozicích ve firmách meziročně klesla, vypočítává pracovní portál

Seniorní pracovníci ve firmách si nepřijdou na tolik peněz jako dříve. Jen zkušení pracovníci v IT dosáhnou na částku alespoň 100 tisíc korun či výš, nevývojářským pozicím proti roku 2022 průměrná mzda klesla. Nejnižší mzdy ve výši okolo 30 tisíc korun mají juniorní pracovníci v kreativě a administrativě.

13. 12. 2023 18:28

Rychlá zpráva

Airbnb v Itálii urovnává daňový spor, zaplatí přes půlmiliardy eur

Společnost Airbnb se dohodla s italským daňovým úřadem, že zaplatí 576 milionů eur, tedy asi 14 miliard korun, aby urovnala daňový spor z let 2017 až 2021. Úřady firmu zprostředkovávající krátkodobá ubytování obvinily z toho, že nevybírala daň z příjmů pronajímatelů a neodváděla ji úřadům. Firma podle svého vyjádření nebude po pronajímatelích zpětně požadovat.

13. 12. 2023 17:33

13. 12. 2023 16:23

Rychlá zpráva

sevcikFoto: VŠE

Rektor VŠE rozhodl o odvolání kontroverzního děkana Ševčíka. Ten dokument odmítl převzít

Rektor Vysoké školy ekonomické Petr Dvořák dnes vydal rozhodnutí o odvolání děkana Národohospodářské fakulty VŠE Miroslava Ševčíka. Dopad Ševčíkových veřejných vyjádření je podle něj zásadním důvodem pro odvolání, protože poškozují dobré jméno fakulty. Ševčík působil jako ekonomický expert hnutí Trikolora a účastnil se několika demonstrací, novináři ho vyfotografovali, jak ho vytlačují těžkooděnci ze schodů Národního muzea. Za své praktiky na VŠE byl částí akademické obce kritizován. Studenti ho už dříve vyzývali k odstoupení z funkce, což děkan dlouhodobě odmítal. Dvořák se údajně pokusil odvolání Ševčíkovi předat a nechat jej podepsat, ten to odmítl. Děkan Ševčík považuje rozhodnutí rektora VŠE za nezákonné a jednoznačně politické. Novinářům řekl, že se proti němu bude bránit soudní cestou.

13. 12. 2023 15:36

Rychlá zpráva

Češi budou šetřit na dárcích i na zimní dovolené

Letos prý čekají Čechy chudší Vánoce. Šest z deseti bude šetřit na dárcích a zimní dovolenou oželí 70 procent lidí, naznačuje průzkum Generali Investments. Podle něj výdaje za vánoční pohoštění omezí dvě třetiny lidí, šetřit plánují Češi především na silvestrovské oslavě či nákupu alkoholu mezi svátky.

13. 12. 2023 14:39

Rychlá zpráva

Netflix poprvé ukázal data o sledovanosti, vede série o agentovi FBI

Streamovací služba Netflix vůbec poprvé ukázala data sledovanosti. Od ledna do června její uživatele nejvíc zaujala série o agentovi FBI v Bílém domě s názvem Noční agent. Tu si podle dat platformy pustilo přes 810 tisíc lidí, na druhém místě se v první půlce roku umístila druhá série seriálu Ginny & Georgia s víc než 660 tisíci diváky. V žebříčku figurují vedle amerických i asijské či jihoamerické hity. Firma se dlouho zveřejňování takových konkrétních údajů bránila, teď naopak hodlá informace ukazovat každý půlrok.

13. 12. 2023 13:44