Live

zobrazit nejnovější

23. 2. 2024 08:07

Rychlá zpráva

Zalando přestane na svém webu používat zavádějící etikety o udržitelnosti

Jeden z největších evropských módních e-shopů, německé Zalando, se zavázal, že ze svého webu odstraní zavádějící etikety a symboly udržitelnosti, jako jsou obrázky listů nebo stromů. Dohodl se na tom s Evropskou komisí, která se na Zalando zaměřila v roce 2022, aby zajistila, že bude v souladu s evropskými předpisy poskytovat spotřebitelům pravdivé informace a nebude je uvádět v omyl. Dotčené symboly by z jeho webu měly zmizet v polovině dubna.

23. 2. 2024 06:54

Rychlá zpráva

td3Foto: HBO

Temný případ bude mít i pátou řadu, natočí ji opět autorka Noční krajiny

Právě skončená čtvrtá řada kriminálního seriálu Temný případ s podtitulem Noční krajina se stala vůbec nejsledovanější částí cyklu, který odstartoval před deseti lety strhující sérií s Matthewem McConaugheym a Woodym Harrelsonem. Otec celé myšlenky, který se na aktuální řadě už coby tvůrce nepodílel, ji sice označil na hloupou, diváci ji ale doslova hltali a na platformách si ji pustilo téměř 13 milionů lidí. Autorka Noční krajiny Issa López tak nyní dostala v rámci své nové smlouvy s HBO, jež za Temným případem od počátku stojí, za úkol natočit i pátou řadu. Předpokládá se, že i v ní půjde o zcela nový případ s novými hrdiny z nového místa, jak je u tohoto seriálu zvykem.

22. 2. 2024 20:53

Rychlá zpráva

Ruské úřady matku zemřelého opozičníka Navalného po oddalování pustily k synově tělu

Podle britské BBC úřady Ljudmilu Navalnou tlačí k tomu, aby tělo pohřbila potají. Alexej Navalnyj, dlouhodobý kritik Vladimíra Putina, zemřel minulý pátek ve vězení.

22. 2. 2024 18:56

Rychlá zpráva

starbucks

Starbucks v Číně uvádí kávu s příchutí vepřového. Je zdobená i kusem masa

Jak Starbucks slaví čínský nový rok? Čím jiným než… kávovým nápojem s příchutí vepřového. Slavný kavárenský řetězec představil v Číně novinku, která se skládá z espressa, našlehaného mléka a speciální vepřové omáčky. A je podávána s kouskem masa ponořeného ve vrchní pěně. „Jíst maso znamená prosperitu v nadcházejícím roce,“ napsal Starbucks na sociální síti Weibo k uvedení nového drinku.

22. 2. 2024 18:39

22. 2. 2024 17:01

22. 2. 2024 14:56

Rychlá zpráva

Na Slovensku vybudují největší recyklační linku na tvrdé plasty, vozit se tam bude i odpad z Česka

Společnost Eco Verde Recycling, za kterou stojí slovenští podnikatelé Vladimír Slávik a Juraj Grman, postaví na západním Slovensku v první polovině roku 2024 recyklační linku, která kapacitou na zpracování přibližně 960 tun polyetylenových obalů, polystyrenu a polypropylenu měsíčně překoná stávající linky na tvrdé plasty v Česku a na Slovensku. Odpad bude recyklovat z obou těchto zemí. Za společností Eco Verde Recycling stojí převážně soukromý kapitál. Investoři v čele s Igorem Strečkem, podnikatelem a zakladatelem webhostingové společnosti Webglobe, investovali do ambiciózního ekologického projektu téměř 18 milionů korun. Dalších 15 milionů přidal impactový investiční fond CB ESPRI Impact One.

22. 2. 2024 13:37

22. 2. 2024 13:07

Doporučujeme

„To, co dělám, můžu dělat i díky tomu, že žiju v Česku. Kdybych se rozhodla dělat to samé v Asii, tak nejspíš neuspěju...“

- Influencerka Bé Hà Nguyen v podcastu Crunch

Čtěte dále

22. 2. 2024 11:46

Rychlá zpráva

Boeing odvolal šéfa divize vyrábějící problémová letadla 737 MAX

Ed Clark, který ve firmě strávil 18 let, odchází po množících se problémech s letouny 737 MAX. Začátkem ledna jednomu stroji za letu upadly dveře a od té doby se na veřejnost dostaly informace i o dalších závadách.

22. 2. 2024 10:13

Rychlá zpráva

sea-of-thievesFoto: Xbox Game Studios

Konec konzolové exkluzivity čtyř her pro Xbox. Microsoft potvrdil vydání Sea of Thieves na PlayStation

Jen pár dní nazpátek Microsoft oznámil plány na vydání některých her, které byly dosud dostupné pouze pro jeho konzoli Xbox (a PC), i na konkurenční platformy. Nyní potvrdil spekulace o tom, že na PlayStation zamíří pirátský titul Sea of Thieves. Ten na konzoli od Sony doplní trojice Pentiment, Grounded a Hi-Fi Rush. První dvě jmenované hry vyjdou i na Nintendo Switch.

22. 2. 2024 09:02

Rychlá zpráva

aquaman-04Foto: Warner Bros.

Aquaman a ztracené království bude na HBO Max od 27. února

Kdo se nemůže dočkat druhé Duny, může si poslední dny čekání zkrátit s dvojkou Aquamana. Nejen Podvodní show Jasona Momoy Aquaman a ztracené království dorazí na HBO Max v úterý 27. února.