Live

zobrazit nejnovější

12. 6. 2024 06:47

11. 6. 2024 20:42

Rychlá zpráva

chata-bucina-adr1Foto: BoysPlayNice

Ceny chalup dále klesly, průměrně vyjdou na 2,79 milionu korun

Chaty a chalupy v Česku zatím ve druhém čtvrtletí mezičtvrtletně zlevnily v průměru o pět procent. Jejich cena klesla o zhruba 150 tisíc korun na průměrných 2,79 milionu korun. Nejvíc rekreační nemovitosti zlevnily v Karlovarském, Ústeckém a Moravskoslezském kraji. V některých lokalitách ceny chat a chalup ale rostly. Nejvýrazněji tomu tak bylo v Královéhradeckém a Libereckém kraji, ale i v Praze, kde jsou ceny rekreačních objektů proti dalším krajům vždy nejlevnější.

11. 6. 2024 19:05

Rychlá zpráva

Raspberry-Pi-2

Výrobce mikropočítačů Raspberry Pi úspěšně debutoval na burze

Společnost Raspberry Pi, která se proslavila minipočítači, vstoupila na londýnskou burzu a prozatím tam její akcie slaví úspěchy. Dosud si připsaly 38 procent. Pro londýnskou burzu může být úspěšné IPO technologické společnosti důležitou vzpruhou, píše CNBC.

11. 6. 2024 18:03

11. 6. 2024 17:25

Rychlá zpráva

šedivýFoto: Venture Club

Venture Club investuje 35 milionů do deep tech startupového fondu Tensor Ventures

Venture Club, investiční a společenský klub, investuje do specializovaného českého fondu Tensor Ventures 35 milionů korun. Díky této čerstvé investici Venture Clubu získávají investoři z neveřejného klubu příležitost investovat do rychle rostoucího segmentu deep tech, který byl většině investorů nedostupný. Nedávno byl navíc Tensor Ventures vybrán jako správce prvního fondu rizikového kapitálu, který bude financován z plánu obnovy. Získá půl miliardy korun.

„Tensorům se podařilo během uplynulých let vstoupit do unikátních deep tech startupů po celém světě, stejně jako se jim podařilo prodat své podíly ve firmách Ultimate Suite či Neuronix AI nadnárodním gigantům, kótovaným na amerických burzách. Kvantové technologie, biotechnologie či například vesmírné technologie jsou ale oblasti, kde se investor může bez zkušeného a důvěryhodného partnera velmi rychle ztratit. Jsme proto rádi, že se tento otevřel i našim členům,“ popisuje ředitel Venture Club Invest Petr Šedivý.

11. 6. 2024 16:45

Rychlá zpráva

Izrael i Hamás jsou nakloněni debatě o dočasném příměří

Z vyjádření lídrů jak Izraele, tak palestinského teroristického hnutí Hamás vyplývá, že jsou nakloněni příměří, které se snaž dojednat americká vláda. Izraelský premiér k němu byl až dosud skeptický, protože ho považoval pro záminku Palestinců k dalšímu vyzbrojování a posilování pozic pro další konflikt, píše deník New York Times.

11. 6. 2024 14:39

11. 6. 2024 13:44

11. 6. 2024 12:36

Rychlá zpráva

tphone2Foto: T-Mobile/CzechCrunch

Koukáte na telefon před spaním? Na kvalitu odpočinku to nemá vliv

Koukání do telefonu před spaním zřejmě nemá významný vliv na spánek, uvedli vědci po přezkoumání důkazů. Podle nového přehledu 11 studií provedených po celém světě neexistují žádné důkazy o tom, že by sledování obrazovky vyzařující modré světlo ztěžovalo usínání, napsal list The Times.

11. 6. 2024 11:22

11. 6. 2024 10:55

Rychlá zpráva

anna-streblFoto: Confirmo

Česká kryptoměnová platební brána Confirmo loni utržila téměř 60 milionů

Kryptoměnová platební brána Confirmo v loňském roce podle své tiskové zprávy utržila přes 57 milionů korun. Zároveň pětinásobně zvětšila objem zprocesovaných plateb kryptoměnami, který loni dosáhl na pět miliard korun. Mezi nové klienty Confirma se mělo zařadit několik nových mezinárodních klientů z oblasti prop tradingu. Kryptoměnami pak mohou snadněji platit také lidé v restauracích díky spolupráci se startupem Qerko.

„Ekonomická recese v loňském roce trh s kryptoměnami citelně poznamenala. Z tohoto období jsme však dokázali vyjít silnější především díky udržitelnosti našeho byznysu. Naším dlouhodobým cílem je, aby se placení kryptoměnami stalo součástí každodenního života a posílila se likvidita kryptoměn,“ uvádí Anna Štrébl, CEO Confirma.

11. 6. 2024 09:27