Luxus v každém koutě. Airbnb nabídne k pronájmu opulentní italskou vilu z filmu Klan Gucci

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

lady-gaga

Reprofoto: MGM/YouTube

Lady Gaga jako Patrizia Reggiani

0Zobrazit komentáře

Před týdnem do kin dorazil nový film Ridleyho Scotta Klan Gucci. O téměř tři hodiny dlouhé „melodramatické gangsterce“ už za tu dobu bylo řečeno mnohé, od ocenění jeho zobrazení zničujícího vlivu touhy po moci přes chválu pro herecký výkon Lady Gaga až po utahování z podivných přízvuků nebo kritiku nezajímavého vyprávění. Všichni se ale shodují na tom, že snímku nechybí opulentnost, od značky jako Gucci neoddělitelná. Kus z toho si budou moci zájemci brzy vyzkoušet na vlastní kůži.

Airbnb za několik dní spustí rezervace pro adresu na pobřeží Comského jezera v městečku Ossuccio. Jednoznačně nejvýraznější budovou je zde honosná Villa Balbiano, ve které žije filmový Aldo Gucci (Al Pacino), nejstarší syn zakladatele ikonické značky. Právě zde – v obklopení luxusu a vysokého umění – bude moci v březnu příštího roku noc strávit několik šťastlivců, kterým se na službě pro sdílené ubytování podaří vytvořit rezervaci.

Budou se tak moci alespoň na chvíli uvelebit nejen v jednom z nejvelkolepějších sídel na severu Itálie, ale zároveň v domě, kde vznikaly scény z nového filmu Klan Gucci. Snímek Ridleyho Scotta pojednává o zvlášť bouřlivé etapě historie luxusní značky na konci 70. let, kdy se Patrizia Reggiani, novomanželka Maurizia Gucciho, snaží v rodinné firmě rychle vystoupat na vrchol moci.

Ve Ville Balbiano žije už zmíněný Aldo Gucci, který se stane zásadní pro Patriziiny plány. Aniž bychom zabíhali příliš do detailů, nezáměrně jí pomůže přesvědčit zbytek rodiny, že pro ně nepředstavuje hrozbu a v zásadě jí tak zprostředkuje možnost se skutečnou hrozbou stát. Podstatná část tohoto děje se přitom odehrává právě v prostorách luxusní pobřežní vily.

house-of-gucci-villa-balbiano

Reprofoto: MGM/YouTube

Luxusní Villa Balbiano patřila k hlavním místum konání filmu Klan Gucci

Historie samotné Villy Balbiano sahá až do 16. století a obsahuje mnoho bohatých i významných osobností. Žádný skutečný Gucci v ní sice nežil, to ale na její atraktivitě nic neubírá. Její tři patra jsou kromě mramorových koupelen, bohatě zdobeného sametového nábytku nebo křišťálových lustrů vyplněné i množstvím obrazů a dalších uměleckých děl z aukcí Christie’s a Sothesby’s. Stěny pokrývají také skvěle zachovalé fresky ze 17. století.

Celý dům má šest apartmá s vlastní koupelnou a specifickým designem interiéru. Kdyby to náhodou bylo málo, kolem domu je rozsáhlá, oceněná zahrada a nechybí ani bazén. Hosté budou mít po dobu pobytu celou vilu jen pro sebe. Rezervace, omezené pouze na část března příštího roku, se na Airbnb spouští už pozítří 6. prosince a jedna noc ve vile vyjde na 1 128 dolarů (necelých 29 tisíc korun).

Pro většinu diváků Klanu Gucci nejspíš nedosažitelná dovolená, alespoň pár z nich ale dostane unikátní příležitost vyzkoušet si, jak si žil Aldo Gucci podle Ridleyho Scotta. Jak říkají převážně pozitivní reakce, snímek buduje výživný, extravagantní, okouzlující a dekadentní svět, v němž postavy rozehrávají své šílené životní osudy s gangsterským i melodramatickým rázem.

Scottova vize velké rodiny s velkým dramatem v jádru nepřekvapivě negativně vzrušila také skutečné potomky Gucciho. Jako zvlášť problematické, respektive historicky nepřesné, přitom označili právě vykreslení Alda Gucciho, který se prý ve filmu chová jako bezohledný lump. Režisér kritiku očekával a nepovažuje ji za významnou – naopak pro BBC zmínil, že když se ve vaší rodině udá vražda a někdo zase skončí za mřížemi kvůli daňovým podvodům, jednoduše se stáváte součástí veřejné domény.

Rodina Gucci tvůrce nového filmu také osočila ze snahy se na její historii obohatit. Zatímco první letošní Scottův film, skvěle přijaté historické drama Poslední souboj, v kinech katastrofálně propadl, Klanu Gucci se prozatím daří relativně dobře. Za prvních pět dnů v kinech globálně vydělal 34 milionů dolarů, což je u dramatu pro dospělé nejlepší číslo od počátku pandemie. Při rozpočtu 75 milionů dolarů bez reklamní kampaně to nicméně vypadá, že se snímek možná ani nezaplatí.

Na pohádkově cenný status značky, kterou zobrazuje, tak nejspíš paradoxně sám nedosáhne. Do historie se ale přesto zapíše jako jeden ze zajímavějších počinů Ridleyho Scotta a pro pár šťastlivců také jako vzpomínka na noc strávenou v luxusním sídle ze stříbrného plátna. Podobně jako Villu Balbiano Airbnb v poslední době nabídlo také byt hrdinky seriálu Sex ve městě.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym