Google má investovat až miliardu dolarů do přepravní služby Lyft

Filip HouskaFilip Houska

Lyft_PressKit_04
0Zobrazit komentáře

Poté, co na povrch vyplula informace o 10miliardové investici japonské firmy SoftBank do přepravní služby Uber, se obdobná situace odehrává i na druhém konci. Tam stojí san franciský Lyft, hlavní konkurent Uberu, a mateřská společnost Googlu Alphabet.

Podle vyjádření anonymních zdrojů pro server Bloomberg má společnost Alphabet investovat až jednu miliardu dolarů právě do Lyftu, jenž nabízí lidem alternativní možnost přepravy. Tato suma, která není potvrzená a obě strany ji odmítly komentovat, by mohla přijít jak přímo od Googlu, tak od CapitalG, respektive kapitálové větve Alphabetu.

teslatruck

Přečtěte si takéElon Musk potvrdil, že Tesla představí ke konci října svůj první elektrický kamionElon Musk potvrdil, že Tesla představí ke konci října svůj první elektrický kamion

Není pochyb o tom, že Lyftu by se takové peníze hodily. Na jedné straně by mohl být startup blíže své nezávislosti, což je podle spoluzakladatele Johna Zimmera prioritou, nao straně druhé by mohl prosazovat rychlejší a agresivnější růst se slevami pro cestující nebo silným marketingem.

Na celé situace je zajímavé, že Alphabet je zároveň skrze kapitálovou entitu Google Ventures podílníkem i v Uberu, se kterým spolupracuje dceřiná firma Waymo (samořídící technologie). Právě Waymo ale Uber žaluje, což byl důvod, proč si našel k testování autonomních systémů vhodnou alternativu – rostoucí Lyft. Dále to může být i reakce na obří investici japonského SoftBanku, která do Uberu plánuje vložit až 10 miliard dolarů za 22% podíl.

Waymo, projekt samořídících technologií pod Alphabetem