Miliardáři Křetínský a Tkáč vstupují do netradičního byznysu. Kupují půlku české herní agentury Grunex

kretinsky

Foto: EPH

Pátý nejbohatší Čech Daniel Křetínský

0Zobrazit komentáře

Na českém herním trhu se začínají dít velké věci. Nejen aktuální fenomén v podobě esportu, ale i nejrůznější komunikační kanály zažívají obměnu. Začátkem roku tak pod křídla tuzemské agentury Grunex přešel velký herní portál Hrej.cz a nyní Grunex hlásí další novinku. Poloviční podíl v marketingové a PR agentuře zaměřené na počítačové hráče kupují miliardáři Daniel Křetínský a Patrik Tkáč.

Do herní společnosti vstoupili prostřednictvím svého investičního vehiklu EC Investments (ECI) a budou chtít aktivity Grunexu více propojit se svými dalšími nejen mediálními společnostmi patřícími pod skupinu Czech Media Invest (CMI). Grunex na českém trhu provozuje portály Grunex.com, Tryhard.cz nebo Dota2.cz, které dosahují souhrnné návštěvnosti kolem 330 tisíc čtenářů měsíčně.

Mimo toho drží Grunex, který funguje již 10 let, podíl také ve známém herním pořadu Re-play, který vysílá televize Prima Cool. Zásadní dosah má také na poli sociálních sítí, kde provozuje stránky na Facebooku s více než půl milionem fanoušků. I po akvizici polovičního podílu nadále zůstane v řízení agentury stávající šéf a zakladatel Martin Liberský, a to jako jediný jednatel.

martin-libersky-grunex

Foto: Grunex

Šéf herní agentury Grunex Martin Liberský

Vstup silného partnera v podobě ECI nám otevírá dveře ke zcela novým příležitostem. Už v září oznámíme další projekty, které posunou esport v České republice a na Slovensku na zahraniční úroveň. Pro naše partnery je přitom podstatné, že Grunex ani po vstupu ECI neztrácí nic ze své firemní flexibility a naopak se jeho pozice v oblasti elektronických sportů dále výrazně upevní,“ říká ke změnám šéf Grunexu Martin Liberský.

Pro Daniela Křetínského a Patrika Tkáče jde o poměrně nestandardní investici do rychle se rozvíjejícího oboru, ve kterém vládne streaming her, ale i samotný esport, v němž se točí velké peníze. Ostatně nedávno bojovali v obřím turnaji ve hře Fortnite i Češi, a to o možnou výhru 3 milionů dolarů za první místo, což představovalo jednu z největší možných výher v historii.

jake-paul-wedding

Přečtěte si takéKontroverzní youtubeři vydělali miliony dolarů streamováním své falešné svatby. Pro sledovanost posouvají hraniceKontroverzní youtubeři vydělali miliony dolarů streamováním své falešné svatby. Pro sledovanost posouvají hranice

V oblasti gamingu a esportu speciálně vidíme velký potenciál. Jedná se o odvětví, které se celosvětově velmi rychle rozvíjí, a tohoto trendu se chceme účastnit a dále jej podpořit také v rámci České republiky a na Slovensku. Za tímto účelem jsme hledali vhodného partnera, který by vnesl do ECI potřebné zkušenosti. Věříme, že s historií, pokrytím a profesionálním přístupem Grunexu se nám to podaří,“ doplňuje Miroslav Bodnár, který v ECI řeší oblast gamingu a esportu.

grunex-web

Herní portál Grunex.com

ECI má mimo těchto aktivit především 40% podíl v e-commerce skupině Mall Group, pod kterou patří internetový obchod Mall.cz nebo srovnávač Heureka.cz, který by však měl brzy projít akvizicí.