Mobilní rozhlas v Česku využívá už přes 500 obcí a čtvrt milionu obyvatel. Nyní vstupuje na Slovensko

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

ondrej-svrcek-mobilni-rozhlas-neogenia1

Foto: Neogenia

Ondřej Švrček, spoluzakladatel a CEO Mobilního rozhlasu

0Zobrazit komentáře

Chytrá komunikace má ve městech a obcích potenciál způsobit podobnou revoluci, jako když se do nich zavedla elektřina. Takový názor má zakladatel projektu Mobilní rozhlas Ondřej Svrček, který svou platformu pro efektivní komunikaci samospráv s občany již dostal do více než 500 tuzemských obcí, kde ji využívá zhruba čtvrt milionu obyvatel. A nyní jde s Mobilním rozhlasem na Slovensko.

Mobilní rozhlas jakožto největší tuzemská platforma pro chytrou obecní komunikaci nabízí samosprávám nástroje pro komunikaci v reálném čase, a to jak prostřednictvím aplikace, tak i SMS zpráv nebo e-mailu, přičemž výhoda je v rychlosti. Formou notifikací se může dostat důležitá informace o nečekaných událostech, jako je výpadek elektřiny či přerušení dodávky vody, k občanům velmi rychle.

V Česku již platformu využívá asi 530 z celkem 6 400 českých obcí, přičemž mezi největší patří například Most, Praha 7, Praha 10 či Znojmo. Na Slovensku začíná platforma fungovat jako Mobilný rozhlas a chce v nejbližší době získat zhruba dvě desítky samospráv včetně velkých krajských měst. První na nový způsob komunikace naskakují západoslovenské Topoľčany, které dokázaly během prvního týdne získat přes 1 100 obyvatel, což je téměř 10 procent domácností.

„Jsme nesmírně rádi, že se nám povedlo odstartovat zahraniční expanzi Mobilního rozhlasu. Můžeme nabídnout obrovské zkušenosti načerpané při několikaletém působení v České republice, kde se do systému zapojilo již 250 000 obyvatel, kteří se chtějí aktivně podílet na rozvoji místa, kde žijí,“ uvedl šéf platformy Ondřej Švrček.