Mobilní rozhlas v Česku využívá už přes 500 obcí a čtvrt milionu obyvatel. Nyní vstupuje na Slovensko

ondrej-svrcek-mobilni-rozhlas-neogenia1

Ondřej Švrček, spoluzakladatel a CEO Mobilního rozhlasu

Foto: Neogenia

Chytrá komunikace má ve městech a obcích potenciál způsobit podobnou revoluci, jako když se do nich zavedla elektřina. Takový názor má zakladatel projektu Mobilní rozhlas Ondřej Svrček, který svou platformu pro efektivní komunikaci samospráv s občany již dostal do více než 500 tuzemských obcí, kde ji využívá zhruba čtvrt milionu obyvatel. A nyní jde s Mobilním rozhlasem na Slovensko.

Mobilní rozhlas jakožto největší tuzemská platforma pro chytrou obecní komunikaci nabízí samosprávám nástroje pro komunikaci v reálném čase, a to jak prostřednictvím aplikace, tak i SMS zpráv nebo e-mailu, přičemž výhoda je v rychlosti. Formou notifikací se může dostat důležitá informace o nečekaných událostech, jako je výpadek elektřiny či přerušení dodávky vody, k občanům velmi rychle.

V Česku již platformu využívá asi 530 z celkem 6 400 českých obcí, přičemž mezi největší patří například Most, Praha 7, Praha 10 či Znojmo. Na Slovensku začíná platforma fungovat jako Mobilný rozhlas a chce v nejbližší době získat zhruba dvě desítky samospráv včetně velkých krajských měst. První na nový způsob komunikace naskakují západoslovenské Topoľčany, které dokázaly během prvního týdne získat přes 1 100 obyvatel, což je téměř 10 procent domácností.

„Jsme nesmírně rádi, že se nám povedlo odstartovat zahraniční expanzi Mobilního rozhlasu. Můžeme nabídnout obrovské zkušenosti načerpané při několikaletém působení v České republice, kde se do systému zapojilo již 250 000 obyvatel, kteří se chtějí aktivně podílet na rozvoji místa, kde žijí,“ uvedl šéf platformy Ondřej Švrček.

Šéfredaktor CzechCrunche, Apple pozitivní uživatel a sportovní fanoušek.

CC25

CzechCrunch News

Nenechte si utéct zásadní zprávy

Přihlaste se k pravidelnému odběru novinek ze světa byznysu a startupů.