Moment, který NBA nepamatuje. LeBron James prodloužil smlouvu s Lakers, dostane miliardy korun

Nová smlouva s Los Angeles Lakers mu vynese 97,1 milionu dolarů. Díky ní se stane nejlépe placeným hráčem v historii NBA.

Filip HouskaFilip Houska

Americký basketbalista LeBron James

0Zobrazit komentáře

Už není nejmladší, svými statistikami v NBA ale předčí většinu mladých, dravých hráčů. A jak se zdá, podobné tempo by mohl nasadit také v průběhu následujících minimálně dvou sezón. LeBron James, jeden z nejslavnějších basketbalistů současnosti, se upsal týmu Los Angeles Lakers na další dva roky, za které si přijde na více než 2,4 miliardy korun. A pokud mu budou hvězdy nakloněny, stihne si profesionální zápas zahrát i se svým synem.

LeBron James už nemusí nikomu nic dokazovat. Čtyřikrát vyhrál ligu (dvakrát s Miami Heat, jednou s Clevelandem Cavaliers a jednou s Lakers), čtyřikrát se stal nejužitečnějším hráčem sezóny a osmnáctkrát si zahrál v exhibičním utkání hvězd All-Star Game. Do toho to umí také s investicemi, které mu vynáší spoustu peněz, a mimo jiné přes skupinu Fenway Sports Group drží podíly v Pittsburghu Penguins a fotbalovém Liverpoolu.

Ikona celosvětového basketbalu ale nechce usnout na vavřínech a stále chce být aktivní, což nyní potvrzuje i nová smlouva se svým aktuálním chlebodárcem ve žluto-fialových barvách. Pro LA Lakers bude LeBron James hrát minimálně další dvě sezóny, počínaje tou, která startuje letos 18. října. A jak oznámilo samotné NBA, smlouva má hodnotu 97,1 milionu dolarů, více než 2,4 miliardy korun. To historie NBA nepamatuje. A pokud se budou zvyšovat v soutěži platy, může se zvednout na 111 milionů dolarů.

Jen za sezónu 2022-23 si tak má sedmatřicetiletý rodák z Akronu v americkém státě Ohio přijít na 46,7 milionu dolarů, v přepočtu zhruba 1,1 miliardy korun. Už teď je navíc jisté, že se LeBron James v roce 2024 stane nejlépe placeným hráčem v NBA vůbec – s celkovými výdělky 532 milionů dolarů (12,8 miliardy korun) překoná dosavadního rekordmana Kevina Duranta.

Pro tohoto špičkového basketbalistu, který svou profesionální kariéru zahájil už v roce 2003, navíc angažmá v Lakers nemusí po sezóně 2023-24 skončit. Součástí smlouvy je totiž takzvaný player option, což znamená, že se hráč může sám rozhodnout, zda bude chtít hrát ještě další rok. Pokud ne, stane se volným hráčem a může se upsat jinému týmu.

Právě myšlenka, že by po roce 2024 nehájil barvy Lakers, je zajímavá s ohledem na jeho rodinu. Nejstarší syn LeBrona Jamese, sedmnáctiletý Bronny (mimo jiné také ambiciózní basketbalista), se totiž tentýž rok bude moci účastnit takzvaného draftu, kde se týmy vybírají nové hráče. A James už v minulosti zmínil, že by si s ním rád zahrál ještě jednu sezónu.

Je tedy možné, že se bude zajímat o tým, ve kterém právě jeho syn bude hrát. To jsou však zatím předčasné závěry – až čas ukáže, kam to ještě jeden z nejlepších basketbalistů všech dob, který sahá na paty i takovým legendám jako Michaelu Jordanovi nebo Kareemu Abdul-Jabbarovi, dotáhne.

Načítám formulář...

Diskuze (0)

Novinka

Anonym