Na tomto webu lze sledovat pohyb elektromobilu Tesla, který vyslala raketa SpaceX k Marsu

Michal PtáčekMichal Ptáček

dont
0Zobrazit komentáře

Budou tomu již téměř dva týdny od doby, co americká společnost SpaceX úspěšně zvládla testovací let své dosud největší rakety Falcon Heavy, prostřednictvím které do vesmíru zároveň vyslala červený elektromobil Tesla Roadster osazený figurínou řidiče nazvanou jako Starman.

Tesla Roadster se pak měl následně vydat po eliptické heliocentrické dráze na putování kolem a následně se co nejvíce přiblíž k planetě Mars.

cupr

Přečtěte si takéNejoblíbenější knihy top 11 e-commerce podnikatelů v ČeskuNejoblíbenější knihy top 11 e-commerce podnikatelů v Česku

Inženýr a především fanoušek SpaceX Ben Pearson se této události, která pobláznila celý svět, rozhodl využít a vytvořil vlastní webovou stránku s názvem WhereIsRoadster.com, která díky jeho vlastním propočtům a dostupným datům od NASA, konkrétně JPL, ukazuje orientační polohu elektrovozu, její rychlost a také to, zda se přibližuje či naopak oddaluje od cíle, tedy planety Mars.

tesla-j

Zajímavostí je, že samotná stránka, který není nijak oficiálně spojena se společností SpaceX ani Tesla, nadchla i samotného Elona Muska, jenž ji sdílel na svém oficiálním twitterovém účtu.

tesla11

Diskuze (0)

Novinka

Anonym