Netflix vydal trailer poslední řady Koruny. Ukazuje okolnosti a následky smrti princezny Diany

Už za pár týdnů na Netflix dorazí první část závěrečné řady hitu Koruna o britské královské rodině. Zaměří se mimo jiné na poslední roky života Diany.

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

Crown Season 6

Foto: Des Willie/Netflix

Šestá a poslední řada Koruny

0Zobrazit komentáře

Vyšla první velká upoutávka na šestou sérii oblíbené Koruny. Tuto zprávu a mnoho dalších přináší nové vydání newsletteru Watch, kde shrnujeme nejzásadnější dění ve filmovém i televizním světě, upozorňujeme na zajímavé trailery a doporučujeme, co si pustit. Přihlásit se k jeho odběru můžete v boxu níže.

Načítám formulář...

Jak skončí seriálová sága britské královské rodiny, jejíž skutečné životy relativně nedávno zasáhla smrt královny Alžběty II.? To se ukáže už v polovině listopadu a následně prosince, kdy vyjde závěr šesté a poslední řady oceňovaného dramatu Koruna, rozdělený na dva bloky. První větší trailer teď definitivně prozrazuje, že mezi jinými se tvůrci popasují s jedním z nejznámějších momentů moderní britské monarchie: tragickou smrtí princezny Diany v roce 1997.

Diana, naposledy skvěle ztvárněná herečkou Kristen Stewart v loňském dramatu Spencer, tentokrát dostala tvář Elizabeth Debicki. V traileru i vlivem bezohledných nájezdů bulvárních médií upadá do melancholie. Takovou situaci vyvolal její rozvod s princem Charlesem, už dávno předtím si ale získala náklonnost veřejnosti svým sympatickým vystupováním.

Koruna její osudy sledovala a bude sledovat poměrně detailně a stejně tak následky jejího náhlého skonu. Seriál ale skutečně skončí ještě o kus později. Poslední roky královny Alžběty II., pravděpodobně kvůli jisté úctě její památce, nezobrazí, anglické aristokraty a krize, jimž čelili, bude nicméně sledovat až do roku 2005.

Pátá řada Koruny, která se pokusila ptát se na smysl existence britské monarchie, byla přijata o poznání hůře než ty předchozí, stále ovšem jde o jedno z nejoblíbenějších prestižních dramat současnosti. Závěrečná řada bude rozdělena na dvě části první vyjde už 16. listopadu, druhá bude následovat o měsíc později 14. prosince.


Co ukazují trailery

Nech svět světem

Sam Esmail, tvůrce seriálu Mr. Robot, se pustil do režie adaptace mysteriózního románového thrilleru. Dvě rodiny, které se náhodou střetnou v jednom domě, musí najednou čelit globálním kybernetickým útokům a podivným apokalyptickým událostem.


Co hýbe světem filmu a televize

Poslední Mission: Impossible se odkládá

V Hollywoodu stále probíhá stávka hereckých odborů SAG-AFTRA a studia začínají vážně řešit, co s nastalou situací. Hrozí výrazné narušení programu kin pro následující rok – pochopitelně se totiž nemůže točit. Dosud možná nejvýraznější příklad problému ukázala nutnost odložit vydání osmého dílu akční série s Tomem Cruisem Mission: Impossible téměř o rok. Více zde.


Co si pustit

Život na naší planetě

Life On Our Planet. Cr. Courtesy of Netflix © 2023

Foto: Netflix

Dokumentární série Život na naší planetě

Apple nedávno vydal druhou sérii své Prehistorické planety, která se za moderování legendárního Davida Attenborougha vydává desítky milionů let do minulosti mezi prehistorická zvířata. Se svým zpracováním podobné látky teď přichází i Netflix ve formě vizuálně bohatého Života na naší planetě. Attenborougha v původním znění zastoupil herec Morgan Freeman a jako výkonný producent se na projektu podílel sám Steven Spielberg.

Pro přehled dalších trailerů, novinek z filmového světa a tipů, co si o víkendu pustit, se podívejte na kompletní vydání newsletteru Watch a přihlaste se k jeho odběru zde či v boxu v úvodu článku.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym