Nick Fury je zpět, ale co Avengers? Trailer na marvelovský seriál Secret Invasion ukazuje temný thriller

Už v červnu bude Samuel L. Jackson se starými známými i s Emilií Clarkeovou ze Hry o trůny řešit invazi měňavců. Jenže komu věřit?

Michal MančařMichal Mančař

fury-secret-invasion

Foto: Marvel

Samuel L. Jackson se vrací jako Nick Fury v seriálu Secret Invasion

0Zobrazit komentáře

Marvelovské univerzum už dávno přeteklo z kin do formy seriálů na streamovací službě Disney+. K povedeným počinům jako Loki nebo Moon Knight se už za pár týdnů přidá další slibně vypadající dílo – Secret Invasion se Samuelem L. Jacksonem v roli tajného agenta Nicka Furyho. Právě vydaný trailer slibuje vážnější pojetí a paranoidní příběh, kde nebezpečí čeká na každém rohu. Jak by také ne, když protivníkem jsou podobu měnící mimozemští Skrullové.

Naposledy jsme mohli Nicka Furyho vidět v potitulkové scéně filmu Spider-Man: Daleko od domova. Někdejší velitel organizace S.H.I.E.L.D. a spojenec superhrdinských Avengerů si užíval exotickou dovolenou na palubě vesmírné lodi spřátelených Skrullů. Ti mají schopnost vzít na sebe vzezření kohokoliv jiného, a tak Furyho na Zemi zatím napodoboval a zastupoval jeho mimozemský spojenec Talos. Jenže vývoj událostí ho donutil zavolat superšpióna Furyho zpět.

Ne všichni Skrullové, kteří na naší planetě našli azyl, jsou totiž naladění tak přátelsky. Skupina extrémistů pod vedením Gravika v podání Kingsleyho Ben-Adira se uchyluje k terorismu a infiltrovala lidskou společnost. Jen jediný muž se jim může postavit… Samuel L. Jackson! Tedy vlastně Nick Fury. „Kde jsou Avengers?“ zazní v traileru otázka, která při planetárním ohrožení napadne nejednoho fanouška. „Tuhle válku musím vybojovat sám,“ (ne)odpovídá Fury a větší vysvětlení si nechává až do seriálu s premiérou 21. června na Disney+.

Úplně sám ale Nick Fury nebude. Pomáhat mu opět budou Maria Hillová (Cobie Smuldersová), zmiňovaný vůdce hodných Skrullů Talos (Ben Mendelsohn) a nově i agentka britské tajné služby Sonya Falsworthová (Olivia Colmanová známá z Koruny). Secret Invasion také v marvelovském univerzu představí Emilii Clarkeovou alias Daenerys ze Hry o trůny. Ta ztvární skrullskou bojovnici G’iah, která se jako malé dítko mihla ve filmu Captain Marvel.

Jenže komu může Nick Fury v situaci, kdy na sebe může nepřítel vzít jakoukoliv podobu, skutečně věřit? „Jsi ten nejhledanější člověk na planetě,“ připomíná mu ústy Dona Cheadla další úskalí boje s tajnou invazí bývalý Iron Manův parťák James Rhodes neboli War Machine. Žádného ze slavnějších Avengerů trailer neukáže, ale na tvářích známých z marvelovského univerza seriál zjevně nešetří.

Secret Invasion by tak mohla být příjemně vážnou a napínavou podívanou. Sama představitelka agentky Hillové seriál už dříve nazvala „temným politickým thrillerem“. A trailer svou atmosférou ze všech dosavadních marvelovských děl nejvíce připomíná snímek Captain America: Návrat prvního Avengera, který byl přesně takový. I ten navíc ukazoval postupnou infiltraci správňáckých organizací nepřátelskou skupinou.

Novinka, která na Disney+ dorazí závěrem června, odstartuje novou fázi seriálů od Marvelu. Ta předchozí začala začátkem předloňského roku s velice povedenou WandaVision a završila ji loni na podzim pro některé rozporuplná She-Hulk: Neuvěřitelná právnička. Mezitím vyšel i fanoušky velmi oblíbený Loki, jehož druhá řada by se měla objevit právě po Secret Invasion. Chystá se i Ironheart o pokračovatelce Tonyho Starka, jež se objevila v druhém Černém panterovi, nebo nový Daredevil.

Takzvaná „fáze pět“ koresponduje s filmovými plány zábavního giganta. Na plátnech už další éra Marvelu odstartovala v únoru se snímkem Ant-Man a Wasp: Quantumania, jeho rekordní propad v tržbách ale ukazuje spíš únavu superhrdinským materiálem a ani v CzechCrunchi jsme z něj nebyli kdovíjak nadšení. Nejbližší položkou na marvelovském seznamu, která se pokusí o větší úspěch, jsou ještě před seriálovou Secret Invasion noví Strážci galaxie. Ti mají premiéru už v květnu.