Nový Dexter se blíží. Oblíbený sériový vrah se vrací na obrazovky a fanoušci prý nebudou zklamaní

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

dexter

Reprofoto: Showtime/YouTube

Nový Dexter se vrací na obrazovky

0Zobrazit komentáře

Je tady páteční podvečer a s ním další vydání newsletteru CC Watch, kde shrnujeme nejzásadnější dění ve filmovém a televizním světě, upozorňujeme na zajímavé trailery a doporučujeme, co si pustit. Tentokrát začneme trochu nostalgicky – návratem do televize počátku minulé dekády. Na obrazovky se totiž po osmi letech vrací Dexter.

My se kromě pokračování kultovního seriálu těšíme také na postapokalyptické drama HBO nebo procítěné sci-fi o klonování s oscarovým Mahershalou Alim. Nakonec doporučíme například drsný velrybářský thriller z arktických vod nebo chytré vztahové drama ze Skandinávie.

Aby vám naše shrnutí a doporučení propříště neuniklo, můžete se k odběru newsletteru CC Watch přihlásit zde.

***

Co hýbe světem filmu a televize

Nový Dexter je dobrý i bezvýznamný: Před osmi lety na televizních obrazovkách milionů diváků proběhly poslední scény jednoho ze snad nejvíce frustrujících seriálových finále vůbec. Dexter sice v milém sériovém vrahovi představil fascinujícího antihrdinu, postupně se ale jeho základní koncept začal příliš opakovat a tvůrci ve snaze o revitalizaci přišli s velice podivnými zvraty. Výsledkem je pro mnohé jeden z nejoblíbenějších seriálů, pokud si odmyslíme pár posledních řad.

Po dlouhé době se znovu dali dohromady herec Michael C. Hall, několik dalších hrdinů z původního Dextera i tvůrci nejlepších epizod a rozhodli se rozpačité zakončení napravit. Desetidílný Dexter: New Blood ukazuje život sériového vraha roky po tom, co zabíjet přestal, odjel daleko od Miami, změnil si jméno a pokusil se začít znovu. Jeho minulost ho ale dohnala.

Podle kritiků, kteří viděli necelou polovinu nové řady, by Dexterův návrat měl fanoušky potěšit. Přes několik velkých změn (pryč je ikonická znělka, prosluněné prostředí i většina hrdinových monologů) lze rychle poznat seriál, co si kdysi zamilovali. Vize mrtvého otce a mentora Henryho navíc nahrazuje Debra, takže diváci mohou sledovat další vývoj sourozeneckého vztahu (respektive vztahu Dextera s vlastním obrazem své sestry).

K tomu se přidá ještě vztah s už dorůstajícím synem Harrisonem, jemuž se otce podaří vypátrat. V nejlepších momentech se tak můžeme těšit na kombinaci známých témat a jejich nového vývoje. Paralelně s tím ale kritici zdůrazňují, že seriál jakoby zapomněl na vývoj televize od doby, co se v ní naposledy objevil. Chybí mu větší sofistikovanost a mnoho motivů nebo narážek působí příliš očividně. Je také otázkou, zda v nových dílech skutečně existuje prostor pro zajímavé nové dílo a ne jen pokus nostalgicky oživit to staré.

Dexter: New Blood prý kvalitativně stojí někde mezi první a druhou polovinou původního seriálu – není tak dobrý jako jedna, ani zdaleka tak špatný jako druhá. Bude to stačit na napravení reputace kontroverzního antihrdiny? Dexter se uniknout špatné minulosti pokusí 7. listopadu, kdy vyjde první díl nové řady.

Tarantino nabídne neviděné scény z Pulp Fiction jako NFT: Snímek s podtitulem Historky z podsvětí byl v roce 1994 naprostým zjevením, které se režisérovi přes jeho skvělou filmografii nikdy nepodařilo zopakovat. Fanouškům kultovního díla se brzy po téměř třiceti letech naskytne možnost uvidět sedm záběrů, které pro Pulp Fiction původně vznikly, ale do finálního filmu se nedostaly. V aukci si je bude možné koupit ve formě NFT. Stejným způsobem Tarantino nabídne také ručně psaný scénář snímku a vlastní audiokomentář, který má odhalit dosud netušená tajemství. Více v samostatném článku.

Na co jsme zvědaví

Kdyby se u vás zjistila smrtelná nemoc a vy byste nechtěli vystavit svoji milující rodinu strašnému emočnímu traumatu, nechali byste se nahradit dokonalým klonem? Tato otázka stojí v centru nového sci-fi Applu Swan Song. Hlavní hrdina, kterého ztvárnil oscarový Mahershala Ali, se bude muset rozhodnout nejen zda podstoupit vlastní utrpení sám, ale jestli zároveň dokáže zvládnout vědomí někoho „cizího“, jenž nahradí jeho místo.

***

Další zprávy, tipy na novinky a trailery, na něž jsme zvědaví, výběr zajímavých filmů i seriálů, které stojí za vidění, či osobní tip osobnosti českého byznysu najdete v kompletním, osmadvacátém vydání newsletteru CC Watch.

Pokračování nového newsletteru CC Watch si můžete přečíst zde.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym