Nový investiční fond Andreessen Horowitz vloží 300 milionů dolarů do kryptoměnových startupů

marcandreessen

Spoluzakladatel investičního fondu Andreessen Horowitz, Marc Andreessen

0Zobrazit komentáře

Jedna z nejprestižnějších investičních společností na světě, Andreessen Horowitz, má za sebou vyšší stovky investic a spravuje majetek ve výši téměř 3 miliard dolarů. Podobně velké investiční firmy jsou ovšem velmi opatrné, pokud jde o nové technologie, a riskují jen velmi malou část svých prostředků. To není případ Andreessen Horowitz, která plánuje proinvestovat v rámci svého nového fondu, zaměřeného na startupy z oblasti kryptoměn, celkem 300 milionů dolarů.

Do vedení nového fondu nasadila společnost Katie Haun, bývalou státní žalobkyni za Spojené státy, která povede většinu rozhodovacích procesů ohledně investic. Prostředky by pak měly být postupně investovány v horizontu jednoho až tří let a firma je dle vlastních slov připravena držet i dlouhodobé investice, přesněji investice s návratností za 10 a více let.

ctwo

Přečtěte si takéPorsche investovalo do konkurence Tesly Rimac, která vyrábí elektromobily s výkonem 1900 koníPorsche investovalo do konkurence Tesly Rimac, která vyrábí elektromobily s výkonem 1900 koní

Peníze vloží Andreessen Horowitz do startupů a projektů v jakékoliv fázi, včetně úplně začínajících firem, pokud je dokáže zakládající tým přesvědčit. Může jít o kryptoměnové směnárny, firmy řešící daně nebo právní problémy na kryptoměnovém trhu, nově vydávané měny nebo pouze startupy využívající technologii blockchainu obecně. A to z celého světa, ne pouze USA.

btcs

Dle Chrise Dixona, jednoho z generálních partnerů fondu, se nenechá Andreessen Horowitz ovlivnit extrémní volatilitou hodnoty kryptoměn na trhu a firma bude investovat postupně bez ohledu na to, zda je zrovna cena dvou hlavních měn – bitcoin či ethereum – na minimu nebo svém maximu. Kryptoměnový trh se totiž za posledních pár měsíců dostal na polovinu své hodnoty od začátku roku.

Agresivní, ale většinou správné rozhodování

Andreessen Horowitz si vydobyl své jméno mezi investičními firmami především pro svůj přístup. Penězmi to totiž teprve začíná, firma je schopna pomoci i se strategickým plánováním dalšího vývoje, s testováním produktu, propojením na další klíčové lidi nebo s náborem a řízením lidí. Kromě toho má samozřejmě Andreessen Horowitz historicky skvělé výsledky na poli investic – jde o investiční společnost, která se nebála pustit do mobilních aplikací při jejich startu nebo nyní právě kryptoměn.

Foto: JD Lasica / Flickr