Nový iPhone, který vyjde už v září, se bude pravděpodobně odemykat 3D skenováním obličeje

redakceredakce

apple

Už v září by mělo dojít k odhalení nové řady iPhonů a tak se samozřejmě nejrůznější odborníci opět začínají předhánět v prognózách, jaké novinky vlastně nejnovější přírůstky do rodiny Applu nabídnou. Jedním z nich je i známý analytik Ming Chi-Kuo ze společnosti KGI, kterému už se v minulosti několikrát velmi přesně podařilo díky kontaktům na asijské výrobce a dodavatele součástek odhalit nejen nový vzhled, ale i funkce iPhonu.

Teď je Ming Chi-Kuo téměř přesvědčen o tom, že iPhone, který by měl mimo jiné v premiové verzi obsahovat bezrámečkový displej, přijde o čtečku prstů sloužící k přihlášení, s tím, že místo ní Apple nasadí možnost odemykat telefon pomocí obličeje. A to díky implementování speciální kamery, která ve 3D naskenuje váš obličej a následně v případě shody telefon odemkne.

wow

Přečtěte si také24letý Čech vytvořil neoficiální trailer pro World of Warcraft, který se stal hitem na Youtube

Podobný názor mají i analytici agentury Bloomberg, podle kterých tato novinka bude díky většímu množství dat bezpečnější než TouchID a zároveň bude fungovat i na větší vzdálenosti, díky čemuž nebude nutné mít iPhone přímo před obličejem. Do budoucna prý Apple také zvažuje nasazení systému pro skenování duhovky, s tím, že funkce rozpoznávaní funkce obličeje by se mohla objevit i v další řadě počítačů Macbook.

Samotná funkce skenování obličeje jinak samozřejmě není nic nového a nabízí ji například nejnovější modely telefonu Samsung Galaxy S8, rozdíl je však v tom, že korejský výrobce elektroniky narozdíl od Applu sází pouze na 2D snímky.