Nový přepravní startup vytvořil elektrické skládací kolo, které ujede 80 kilometrů

kolo
0Zobrazit komentáře

Skůtry, automobily, skateboardy a teď i běžná kola, ty všechny spojuje snaha o jejich elektrifikaci a úspora nejen času a peněz, ale také případného dopadu na životní prostředí. V případě kol je to samozřejmě spíše o pohodlnosti, kdy si může člověk vybrat, zda bude sám šlapat nebo se nechá vézt – jedním problémem je ovšem pro potenciální zákazníky cena.

Startup Jolt se zaměřil na právě na ni a dokázal vyrobit skládací kolo, které nestojí více než 500 dolarů, tedy necelých 11 tisíc korun, což je cena srovnatelná s běžnou cenou středně kvalitního kola. V kampani na Indiegogo na svůj nápad vybírá Jolt částku 50 tisíc dolarů, kterou se mu již během prvních 2 týdnů podařilo přesáhnout několikanásobně – momentálně s vybranými prostředky ve výši 234 tisíc dolarů.

bmwz8

Přečtěte si takéDo aukce míří originální BMW Z8, jehož původním majitelem byl Steve JobsDo aukce míří originální BMW Z8, jehož původním majitelem byl Steve Jobs

Kolo na jedno nabití dokáže ujet vzdálenost 30 mil, tedy asi 48 kilometrů, v případě, že využijete asistence pedálů pak až 50 mil, respektive 80 kilometrů s rychlostí až 32 kilometrů za hodinu. Kolo se dokáže složit a zase rozložit za zhruba 20 sekund, s tím, že při jeho doručení není potřeba žádného montování. K dispozici je i LCD monitor, který hlídá ujetou vzdálenost či výdrž baterie.

jolt2

Kolo je k dispozici ve třech barevných variantách, unese člověka o hmotnosti až 125 kilogramů a první kusy se dostanou k zákazníkům v dubnu příštího roku. Objednávat lze přímo v kampani na Indiegogo.

Foto: Jolt

Diskuze (0)

Novinka

Anonym