Nový seriál Pán prstenů od Amazonu najal scenáristy, kteří se podíleli i na Star Treku

Filip HouskaFilip Houska

panprstenu1_cc
0Zobrazit komentáře

Uplynulo již téměř třičtvrtě roku od doby, kdy Amazon za přibližně 250 milionů dolarů koupil filmová práva k fenomenální trilogii Pán prstenů. To odstartovalo obrovský zájem ze strany médií, která postupně odhalovala nové informace o seriálovém znovuzrození Středozemě pod taktovkou dceřiné firmy Amazon Studios. Dosud se vědělo, že děj bude zasazen do období před Společenstvím Prstenu, přičemž všech pět sérií se má stihnout natočit do konce roku 2020.

Nyní vyplouvá na povrch, kdo celou dějovou linku bude psát. Amazon Studios svěřilo scenáristické pero dvojici JD Payne–Patrick McKay, která stála za původním scénářem ke snímku Star Trek: Do neznáma (2016) a aktuálně pracuje také na novém dílu této vesmírné ságy, neoficiálně nazvaném Star Trek 4 (2019). Mimoto se podílí i na chystané adaptaci k filmu King Kong vs. Godzilla pod názvem Godzilla vs. Kong (2020).

9716CC62-0678-40E0-8AB7-77310623A537

Na Amazon Prime se má první série nového Pána prstenů dostat v roce 2021

Ač se jedná o relativní nováčky, Payna a McKaye měl na pozici hlavních scénáristů jednoho z nejočekávanějších seriálů současnosti dohodit samotný J. J. Abrams, uznávaný řežisér a producent, který naposledy stál například za snímkem Star Wars: Síla se probouzí a na příští rok chystá také 9. epizodu. Dvojice však na scénář, potažmo komplexnější udávání dějového směru nového Pána prstenů, nebude sama – v nadcházejících měsících by měla být doplněna o další lidi, nicméně klíčový post v celém procesu má Paynovi a McKayovi zůstat.

Objevit se může i původní Gandalf

Jednou z nejzásadnějších otázek, která se nad chystanou seriálovou novinkou vznáší, je herecké obsazení. Prozatím je brzy a příliš se toho o obsazení neví, nicméně pár střípků se přeci jen na povrch dostává. Například Ian McKellen, který v originální trilogii vdechl život mocnému Gandalfovi, své angažmá nevylučuje.

„Co myslíte tím jiným Gandalfem?“ odpověděl před několika měsíci McKellen v pořadu BBC Radio 2 na otázku Grahama Nortona, co říká na to, že by mohl hrát Gandalfa jiný herec. „Neřekl jsem ano, protože se mě zatím nikdo nezeptal, ale naznačujete, že by ho měl hrát někdo jiný? Gandalfovi je přes 7 tisíc let, takže na to ještě starý nejsem,“ zavtipkoval 79letý herec. Amazonu tak zřejmě bude stačit se jen zeptat, pokud budou mít tvůrci o McKellena zájem.

gandalf

Gandalf

Naopak jako filmový Glum se zřejmě nevrátí Andy Serkis, jenž je expert na podobné postavy. Vedle slizkého Gluma hrál například i King Konga. Zatím není vůbec jasné, zda se s Glumem v novém pokračování Pána prstenů počítá, nicméně Serkis očekává, že by chtěl Amazon přijít s něčím novým. „Kdyby to dělali, budou chtít určitě začít znovu a vytvořit něco úplně nového. A tak by to mělo být. Myslím, že potřebují svěží pár uší a očí, a také to tak udělají,“ uvedl pro magazín CinemaBlend Serkis.

slack-london-office

Přečtěte si takéSlack kupuje konkurenční aplikaci HipChat od tvůrce nástroje Trello. Ten ve Slacku získá podílSlack kupuje konkurenční aplikaci HipChat od tvůrce nástroje Trello. Ten ve Slacku získá podíl

Herecké obsazení bude důležité

Amazon Studios spolu se svými spoluautory Tolkien Estate (subjekt spravující majetek zesnulého J. R. R. Tolkiena), nakladatelstvím HarperCollins a filmovým studiem New Line Cinema téměř jistě ve svých rukávech již nyní skrývají různá herecká jména, avšak zatím se žádné z nich nedostalo mezi veřejnost.

Vzhledem k tomu, že původní Pán prstenů byl velice dobře obsazený, zainteresované strany budou muset volit velmi pečlivě. V rukou totiž drží jeden z nejcennějších filmových majetků světa a bídná volba herců by mohla znatelně poničit jejich renomé. Ostatně i to je velká obava kritiků. Nehledě na to, že v součtu přijde celý proces tvorby až na 1 miliardu dolarů.

peterjackson1_cc

Režišér původních dílů Pána prstenů a Hobita Peter Jackson se novinky od Amazonu nejspíš nechopí

Foto: Lord of the Rings (Wikia); Cage Skidmore (Flickr), TheLotrTv (reprofoto, YouTube)

Diskuze (0)

Novinka

Anonym