O2 představilo tarify s neomezenými daty. Jsou odstupňované podle rychlosti a základní je nejlevnější na trhu

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

O2-building1

Foto: O2

Pražská centrála O2

0Zobrazit komentáře

Neomezené data se pomalu, ale jistě začínají stávat novým standardem i u českých operátorů. Přestože jde stále o poměrně drahou záležitost, na tento trend po dvojici svých konkurentů naskakuje také O2 a jako poslední operátor z velké trojky ukázalo tarify s neomezenými daty.

V Česku, kde operátoři dlouhé roky mluvili o tom, že neomezená data Češi nepotřebují a ani na to nejsou kapacity v síti, se začaly ledy prolamovat koncem června. Tehdy jako první nabídl tarif s neomezenými daty Vodafone a byť se vzápětí ukázalo, že má mnoho háčků, byl to první signál, že se něco děje.

Konkurenční T-Mobile pak přišel s ještě mnohem lákavější nabídkou, když na letní prázdniny odpálil neomezená data pro většinu svých zákazníků zcela zdarma. Tím si ověřil, jaký je o takovou službu vlastně zájem, a na konci srpna ukázal vlastní balíček se skutečně neomezenými daty. Ty na rozdíl od Vodafonu nemusí brzdit rychlost a stojí 1 575 korun měsíčně. Navíc jsou určené i pro jednotlivce.

O2-prodejna1

Foto: O2

Prodejna O2

Nyní s vlastní nabídkou vyrukovalo i O2 a stojí zhruba někde mezi dvěma svými konkurenty. Balíčky s neomezenými daty má také, ale odstupňované jsou podle toho, jakou rychlostí můžete stahovat. Výsledkem tak je, že už člověk při výběru takového tarifu vůbec nemusí řešit, kolik toho měsíčně stáhne, ale pouze to, k čemu internet potřebuje – zda jen k brouzdání po internetu, nebo třeba sledování videa ve vysoké kvalitě.

alexilyash

Přečtěte si takéSázka na skupinové rezervace hotelů. Český startup Davinci TS získal v nové investici přes 50 milionů korunSázka na skupinové rezervace hotelů. Český startup Davinci TS získal v nové investici přes 50 milionů korun

Nejlevněji lze od O2 pořídit tarif nazvaný NEO Bronzový, který neomezená data, volání a SMS nabízí už za 1 099 korun, avšak pouze s rychlostí 5 Mb/s. Stejnou rychlost původně nasadil na začátku léta také Vodafone, ale nakonec ji zvedl na dvojnásobek. O2 pak pro náročnější zákazníky, kteří potřebují vyšší rychlost, nabízí ještě tarify NEO Stříbrný, Zlatý a Platinový.

NEO Stříbrný nabízí rychlost 20 Mb/s a stojí 1 299 korun, Zlatý poskytne rychlost až 300 Mb/s a stojí 1 599 korun a nejdražší platinový nabízí za 2 499 korun stejnou rychlost a ještě k tomu 1 GB dat v zóně Top svět a 600 minut volání do zahraničí.

o2_tarify_neo

Foto: O2

Neomezené tarify O2 Neo

Jak už ale zjistil ze svého letního testování také T-Mobile, většina zákazníků skutečně neomezená data nepotřebuje. Mnohem atraktivnější se tak minimálně při současných cenách ukazují datové balíčky, které nabízí zhruba 6 až 12 gigabajtů, což je to, na co sází O2 s vylepšenými tarify Free+.

Právě ty se rozhodlo O2 od poloviny září, kdy začínají všechny novinky platit, nafouknout a vedle stávajícího neomezeného volání a SMS k nim přidává větší porci dat. Nejnižší cenu za gigabajt na trhu podle O2 nově nabídne tarif Free+ Zlatý, který má za 1 249 korun celých 60 GB dat.

tim-cook-iphone11-pro-apple

Přečtěte si takéApple představil nový iPhone 11 Pro se třemi čočkami a Apple Watch s neustále svítícím ciferníkemApple představil nový iPhone 11 Pro se třemi čočkami a Apple Watch s neustále svítícím ciferníkem

Pro většinu zákazníků však budou patrně nejzajímavější tarify Free+ Bronzový a Stříbrný, které nabídnou 4 GB, respektive 14 GB dat za 649 korun, respektive 849 korun. Pro ty nejméně náročné je pak k dispozici tarif Free+ Modrý, který za 499 korun k neomezenému volání a SMS přidá 1 GB dat.

o2_tarify_free_

Foto: O2

Tarify Free+ od O2 získaly vyšší datové objemy

Obecně však mohou zákazníci získat u O2 nejvýhodněji neomezená data v kombinaci s dalšími službami. Podobně jako chce Vodafone po spojení s UPC nabízet v jednom balíčku internet, televizi i mobilní služby, také O2 disponuje podobnou nabídkou.

V rámci O2 Spolu může jednotlivec získat neomezená data (NEO Bronzový), digitální televizi O2 TV a internet na doma (rychlost 20 Mb/s) za 1 499 korun měsíčně. Zdarma nyní navíc O2 na rok přidává kanál HBO.