Oblíbená pražská restaurace Aureole skončila. Není jisté, jestli ji v City Tower nahradí nový podnik

Do nejvyšší části City Tower se už za dobrým jídlem nevydáte. Majiteli Aureole skončila nájemní smlouva a rozhodl se, že již v provozu nebude pokračovat.

aureole-nahled

Foto: Aureole / Avant Financial Group

Restaurace Aureole ukončila svůj provoz

0Zobrazit komentáře

Na pražském Pankráci se do výšky tyčí mnoho budov, jednou z nich je i City Tower, druhá nejvyšší v Česku. Na jejích podlažích se nacházejí především kanceláře, které si z největší části pronajímá Raiffeisenbank, ale také třeba advokátní kancelář Portos. Milovníci gastronomie sem ale často vyráželi do nejvyššího, 27. patra, kde se nacházela restaurace Aureole. Na začátku letošního roku se však její dveře zavřely, stejně jako konferenční prostory Avant Business Centra, které provozovala společnost Avant podnikatele Marka Unčovského. Zda je v exkluzivním místě nahradí jiné podniky, zatím není známo.

Restaurace Aureole byla dlouhou dobu gastronomickou mekkou českých byznysmenů, kteří sem vyráželi na pracovní obědy i večeře. Vyhlídli si ji ale také inspektoři z michelinského průvodce, kteří se ji v roce 2013 rozhodli ocenit takzvaným Bibem, tedy označením pro cenově dostupnější, ale kulinářsky velmi zajímavé podniky. V nadcházejících letech se jí podařilo ocenění obhájit.

Na stránkách restaurace se však v novém roce objevilo oznámení, že její provoz skončil. „Velmi si vážíme zájmu o naši restauraci. S lítostí vám však oznamujeme, že naše restaurace Aureole ukončila k 1. 1. 2024 svůj provoz, a proto již nepřijímáme žádné rezervace a nepořádáme žádné akce. Svou činnost ukončilo i přilehlé kongresové centrum Avant Business Centrum,“ stojí v reakci na žádost o rezervaci v Aureole.

Podnik byl součástí portfolia podnikatele Marka Unčovského. Ten jej provozoval ve 27. patře budovy City Tower společně s přidruženými konferenčními prostory. „Na konci loňského roku jsme se rozhodli ukončit provoz restaurace a soustředit se na strategické části našeho podnikání. K 31. prosinci 2023 jsme prostory opustili a nemáme žádné informace, co se v nich bude dít dál,“ říká Unčovský pro CzechCrunch.

„Aureole k poslednímu dni roku 2023 končila nájemní smlouva a po oboustranné dohodě s provozovatelem jsme se dohodli na neprodloužení nájemní smlouvy. Nájem Avant Business Centra skončil stejným datem jako provoz Aureole,“ doplňuje Václav Kinský, Asset Manager Reico Investiční společnosti České spořitelny, jež budovu vlastní.

Zatím není jasné, jaká náhrada se v budoucnu v nejvyšším patře City Tower objeví. Podle Kinského ale společnost Reico očekává o prostory velký zájem, jelikož jde o nejvýše umístěné pronajímatelné místo v Praze, které nabízí 360stupňový výhled na metropoli, terasu a privátní výtah.

„V současné době samozřejmě probíhají určité interní procesy a jednání, jak prostor co nejlépe a smysluplně využít. Nebráníme se žádnému konceptu, který by posunul prestiž a využitelnost City Toweru, zvýšil povědomí o něm a uspokojil stávající nájemníky prostor,“ dodává Kinský.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym