Od výbušné akce po citlivé romantické drama. Vybíráme více i méně tradiční filmy, které si pustit o svátcích

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

ccwatchx39-3

Reprofoto: 20th Century Studios/Bontonfilm/YouTube

Akční klasika Smrtonosná past a romantická Carol

0Zobrazit komentáře

Je tady páteční podvečer a s ním další vydání newsletteru CC Watch, kde shrnujeme nejzásadnější dění ve filmovém a televizním světě, upozorňujeme na zajímavé trailery a doporučujeme, co si pustit. Tentokrát je to hlavně o Vánocích. Nadělujeme totiž jak novinky k netopýřímu návratu Michaela Keatona, tak skvělé trailery k vikingskému thrilleru Seveřan, druhé řadě Euforie nebo vzpomínkovému speciálu s herci ze ságy o Harrym Potterovi.

Primárním tématem je pak výběr více i méně tradičních, ovšem vždy magických filmů, které si pustit o svátcích. Nechybí samozřejmě Smrtonosná past, u níž se ptáme, jestli jde skutečně o vánoční film. Podíváme se ale i třeba za čarodějnicemi do Japonska.

Aby vám naše shrnutí a doporučení propříště neuniklo, můžete se k odběru newsletteru CC Watch přihlásit zde.

***

Co hýbe světem filmu a televize

Spider-Man: Bez domova má třetí nejlepší premiéru vůbec: Od hlavní marvelovky letošního roku se čekalo mnohé, přesto ale velice překvapila. Jen za premiérový víkend vydělala více než jiné letošní blockbustery za celou dobu v kinech – 587 milionů dolarů za první čtyři dny navíc znamená třetí nejsilnější premiéru v historii, po sedmých Star Wars a Avengers: Endgame. Momentálně už příjmy překročily 800 milionů a překročení miliardy je takřka jisté. Samozřejmě to znamená, že to není zdaleka naposledy, co jsme v kinech Spider-Mana Toma Hollanda viděli.

Režisérka další Matrix nechce: Matrix Resurrections, který právě vstoupil do kin, je mezi jinými velice kritický k nekonečným franšízám a do velké míry si utahuje ze své vlastní existence. Režisérka Lana Wachowská film natočila jako nostalgické rozloučení s jedním ze svých blízkých. Teď řekla, že žádné další pokračování už rozhodně natočit nechce. Přesněji: v krátkém rozhovoru pro Associated Press se otázce po nové trilogii nejdříve vysmála, načež odpověděla jednoduchým „Ne“.

Na co jsme zvědaví

Režisér Robert Eggers si velké jméno udělal hned svým hororovým debutem Čarodějnice, na který navázal ještě znepokojivějším Majákem. Jeho naprostá oddanost realistickému pojetí historické atmosféry, do níž zasahuje svá vyprávění, se teď obrátila na sever Evropy. V epickém snímku Seveřan představuje klasický příběh pomsty, ve kterém vikingský princ hledá krvavou spravedlnost pro svého zavražděného otce. Podle traileru půjde o skutečně temný, špinavý, ale také hvězdně obsazený thriller s herci jako Alexander Skårsgard, Nicole Kidman, Willem Dafoe nebo Anya Talor-Joy.

Nejnavštěvovanější filmy a seriály týdne na ČSFD

Nejnavštěvovanější seriály:

  1. Zaklínač
  2. Hawkeye
  3. Arcane: League of Legends
  4. 1883
  5. Papírový dům (Netflix verze)

Nejnavštěvovanější filmy:

  1. Spider-Man: Bez domova
  2. The Matrix Resurrections
  3. Poslední souboj
  4. V nemilosti
  5. Duna

(Obsah ve spolupráci s ČSFD.)

***

Další zprávy, tipy na novinky a trailery, na něž jsme zvědaví, nebo výběr zajímavých filmů i seriálů, které stojí za vidění, najdete v kompletním vydání newsletteru CC Watch.

Pokračování nového newsletteru CC Watch si můžete přečíst zde.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym