Otevření pražského WeWorku se blíží. Nová pobočka na Národní třídě už má i vlastní prezentaci

Michal PtáčekMichal Ptáček

0Zobrazit komentáře

Loni v září jsme vás informovali o oficiálním potvrzení vstupu amerického coworkingového poskytovatele WeWork do Prahy. Původně v New Yorku založený coworkingový gigant, jehož valuace se pohybuje okolo 35 miliard dolarů, získal do dlouhodobého pronájmu značnou část kancelářské budovy Drn na Národní třídě, kde už nějaký čas buduje svůj nový a první tuzemský kampus.

Že je samotné otevření už velmi blízko, nyní potvrzuje i nově spuštěná prezentace pražské pobočky na oficiálním webu WeWorku. Z té se mimo jiné dozvíme, že kampus se alespoň prozatím rozprostře na pěti patrech budovy a návštěvníci budou mít k dispozici salonky, konferenční místnosti, coworkingovou zónu, kafeterii, zvukotěsné telefonní budky nebo privátní kanceláře pro plné soustředění se na práci. WeWork při této příležitosti zároveň představil komunitního manažera pražské pobočky, kterým by se měl stát Petr Klymec.

wework

Připravovaný kampus WeWorku v kancelářské budově Drn

WeWork svůj připravovaný pražský kampus představuje následovně:

Co-workingový prostor WeWork na Národní 10 na hranici Nového a Starého Města vám nabízí to nejlepší z obou těchto světů – vysoce funkční design a pohodovou komunitu. V celé pětipatrové budově vznikla lokalita WeWork s prostornými salonky, unikátními konferenčními místnostmi a privátními kancelářemi, kde se můžete plně soustředit na práci. Prostor pro brainstorming je ideální na rozjezd velkých projektů a v prostoru určeném pro pořádání různých akcí zase můžete předvést svou nejnovější práci.

Lokalita se nachází kousek od Národního divadla, Národní třídy a také od stanice metra Můstek, takže dojíždění do práce nebude žádný problém. Po práci se projděte kolem Vltavy, nebo se s celým týmem vydejte na happy hour na Staroměstské náměstí. Co-workingový prostor WeWork v lokalitě Nové Město pro vás bude začátek další kapitoly, ať už jste čerstvý startup, nebo dobře zavedená firma. Domluvte si u nás návštěvu.

wework1

Foto: WeWork

Jeden z vizuálně nejpovedenějších WeWorků v čínské Šanghaji

První WeWork v Česku otevře za spolupráce s tuzemskými designéry a architekty své brány už na jaře tohoto roku. Jisté ovšem je, že o přízeň podnikatelů a firem hledajících moderní kancelářské prostory v okolí Národní třídy nebude zdaleka usilovat sám. V průběhu tohoto roku by měl totiž na český trh vstoupit i jeho velký konkurent, nizozemský coworkingový poskytovatel Spaces, který shodou náhod zabral jen pár metrů vzdálenou budovu Albatros.

Zároveň jen deset minut pěšky od těchto dvou budov se nachází další obří coworkingový prostor HubHub, který je pro změnu Na Příkopě, respektive v ulici Panská. Loni v Holešovicích otevřel také nový coworking Business Link a letos se do Prahy chystají další.