PayU kupuje izraelský startup ZOOZ. Za 2 roky PayU proinvestovalo již přes 350 milionů dolarů

zoozt
0Zobrazit komentáře

Na globálním trhu s platbami se postupně začíná ukazovat trend posilování pozic nejrůznějšími akvizicemi a investicemi do konkurence. Poté, co PayPal vedl poslední investiční kolo ve výši 50 milionů dolarů do startupu PPRO na mezinárodní platby, posiluje svoji pozici i jeho částečná konkurence – platební platforma PayU, která funguje již několik let i v Česku.

PayU totiž za neupřesněnou částku kupuje platební platformu ZOOZ, která umožňuje firmám kombinovat více platebních služeb do jednoho přehledného systému. Díky akvizici by mělo PayU nabídnout nové funkce, včetně zapojení dalších platebních možností třetích stran.

payu

Česká verze platební platformy PayU

Cena akvizice by se dle dostupných informací poskytnutých společností mohla pohybovat v rozmezí 50 až 100 milionů dolarů. Tým 70 zaměstnanců, včetně obou zakladatelů startupu, se postupně přesune do PayU, kde budou mít na starosti další vývoj ZOOZ, stejně jako nových funkcí pro PayU, které chystá například lepší ochranu proti zpronevěře peněz či statistiky v reálném čase.

Investiční apetit PayU

ZOOZ ale rozhodně není první akvizicí, kterou v posledních několika letech PayU podniklo. Ostatně firma od roku 2016 utratila na investicích a strategických akvizicích přes 350 milionů dolarů, tedy 7,7 miliardy korun. Mezi těmi posledními je pak například startup CitrusPay, který PayU koupilo za 130 milionů dolarů (2,8 mld Kč), nebo investice 120-130 milionů dolarů do Kreditech.

„Akvizice přichází po ročním úspěšném a produktivním partnerstvím mezi PayU a ZOOZ, které už prospělo také českým obchodníkům, jako je Kiwi.com. Bližší spolupráce se ZOOZ nám pomůže zlepšit platformu PayU Hub a dále podporovat ambiciózní obchodníky, kteří se chtějí rozšířit i mimo území České republiky“, doplňuje Barbora Tyllová, Country Manager pro Česko, Slovensko a Maďarsko

beatsaber3

Přečtěte si takéTvůrci české VR hry Beat Saber přidali první novou úroveň s exkluzivní skladbou od známého DJTvůrci české VR hry Beat Saber přidali první novou úroveň s exkluzivní skladbou od známého DJ

Startup ZOOZ vznikl v roce 2010 a na investicích za roky nasbíral celkem 33 milionů dolarů. Naopak PayU funguje na 17 trzích, ze kterých na celkem 16 figuruje jako dominantní společnost. PayU zvládá aktuálně integraci s více než 250 různými typy plateb.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym