Nová platforma U+Cloud od českého startup studia U+ hlásí desítky klientů a obrat 5 milionů

Filip HouskaFilip Houska

ucloud

Po rebrandingu českého startup studia Usertech na U+ letos v březnu, vznikly zároveň dvě nové samostatné divize – U+Design a U+Cloud. Zatímco U+Design se zabývá designem produktů, U+Cloud minimalizuje klientům náklady na správu a zabezpečení serverové infrastruktury na nejrozšířenější cloudové platformě současnosti, u které bylo ještě před 2 lety U+ jediným certifikovaným partnerem ve střední Evropě.

V rámci oficiálního partnerství nabízí kompletní správu cloudových služeb na Amazon Web Services (AWS). Firma spravuje pro desítky klientů již přes 100 serverů v Evropě, Spojených státech nebo Číně. V České republice takto funguje například carsharingová služba HoppyGo.

pixel3

Přečtěte si takéGoogle odhalí novou generaci telefonu Pixel již začátkem příštího měsíce

Během tohoto roku by měla divize U+Cloud dosáhnout obratu 5 milionů korun – do jejího čela navíc U+ posadilo vlastního CEO, Pavla Schiffnera, jenž předtím působil na obdobné manažerské pozici v HP či OpenText, pozici CTO zaujal Petr Sedmihradský.

Nabízená řešení od U+Cloud jsou designovaná jak pro startupy, tak pro agentury nebo korporátní klienty. Ti mohou využít všechny klíčové služby, které AWS, respektive U+Cloud nabízí. Jedná se o poskytnutí DevOps služeb, zajištění maximální dostupnosti systémů proti výpadkům, poskytnutí nástrojů pro Log & Error Management, komplexní strategii pro zajištění obnovy v případě výpadku serveru či monitorovací služby.

Komplexní služby v jednom

Klient má také možnost využívat další řešení, která U+Cloud spolu s AWS poskytují. U+Cloud nabízí návrh cloudové strategie pro startupy i střední podniky. Poskytuje také specializovaná řešení pro zálohu a obnovu dat z cloudu a v neposlední řadě platformu pro optimalizaci nákladů a výpočetního výkonu pro náročné dávkové úlohy při big data analýzách nebo machine learningu.

upluscloud_091717x3

Tato řešení si U+ ověřuje během vlastních projektů a osvědčené koncepty může nabídnout širšímu okruhu zákazníků. Cílem U+ je tak pokrýt kompletně potřeby klientů, od business developmentu, designu a vývoje, až po hostování a následnou podporu. V souvislosti s tím navíc U+ chystá pro U+Cloud nový web, na který navážou další nové produkty.