Po tramvajích se dočká i metro. Praha ve stanicích instaluje bezkontaktní terminály pro nákup jízdenek

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

praha-metro

Pražské metro

0Zobrazit komentáře

Pražský dopravní podnik pokračuje v modernizaci městské hromadné dopravy. Bezkontaktní platební terminály pro pohodlný nákup jízdenky přímo ve voze nejprve dostaly pražské tramvaje a nyní se bezkontaktní terminály dostanou také do metra. Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) jich do konce léta nasadí celkem 77.

Koupit si lístek bezkontaktně u moderního terminálu bude možné ve vestibulech stanic, kde byly dosud validátory pro karty Opencard. Ty nyní kompletně nahradila Lítačka, kterou již není potřeba validovat, ale u nových terminálů si půjde alespoň zkontrolovat, jak dlouho ještě máte platný časový kupón. Hlavní funkcí ale bude nákup jízdenek.

Celkem se v pražském metru v následujících týdnech objeví 77 žlutých terminálů, aby pokryly všechny stanice metra. Do konce letošních letních prázdnin se objeví všude s výjimkou Bořislavky, Petřin a Nemocnice Motol, kde je instalace složitější, protože dosavadní validátory byly součástí nástěnné mozaiky. Až do ledna 2020 vše poběží v testovacím provozu.

„Díky novému vedení DPP rychle doháníme řadu jiných měst, kde jsou bezkontaktní platby v dopravních prostředcích dávno běžné. Po tramvajích a metru plánujeme zavést pohodlné a rychlé nákupy jízdenek i v autobusech,“ doplňuje Adam Scheinherr, náměstek primátora hl. m. Prahy pro dopravu.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym