Populární síť coworkingů WeWork získává další stovky milionů a valuaci 16 miliard dolarů

wework
0Zobrazit komentáře

Nezastavitelný startup, který původně vznikl v New Yorku a který nabízí sdílené kancelářské prostory pro jednotlivce i malé týmy, WeWork, se masivně rozšiřuje a v rámci chystané expanze v Asii chce využít dalších financí, které získal v posledním uzavřeném investičním kole od Hony Capital nebo Legend Holdings.

Po námi zmíněné valuaci z roku 2014, kdy měl WeWork hodnotu přibližně 5 miliard dolarů se po loňské 433 milionové a nynější 430 milionové investici v dolarech posouvá na hranici 16 miliard dolarů a posunuje se v žebříčku opět o něco blíže nejhodnotnějším firmám jako Uber nebo Xiaomi.

red1

Přečtěte si takéTajemný startup Faraday Future, který chce konkurovat Tesle, navazuje spolupráci s Aston MartinemTajemný startup Faraday Future, který chce konkurovat Tesle, navazuje spolupráci s Aston Martinem

Svoje služby v Asii by měl WeWork nabízet z počátku v Číně, Hong Kongu, Indii nebo Korei. To by mohlo značně rozšířit jejich základnu více než 50 tisíc členů v aktuálně 21 městech a 80 budovách, převážně po USA, ale i v Izraeli, UK, Holandsku nebo blízkém Německu, informuje Bloomberg.

WeWork si získal na pozornosti hlavně díky své přiznivé ceně, která začíná již zhruba na 1000 korunách pro jednotlivce a 8500 korunách pro celý tým s vyhrazeným kancelářským prostorem, možností využití veškerého vybavení včetně kina, sprch, úschovny nebo kuchyně a zásob zdarma. Díky postupnému business modelu jde navíc o skvělý stroj na peníze i z pohledu investorů.

Rubriku Startupy podporujíjt-retina

Diskuze (0)

Novinka

Anonym