Potvrzeno! Airbnb získává obří investici a stává se třetím nejhodnotnějším startupem na světě

Michal PtáčekMichal Ptáček

founders
0Zobrazit komentáře

Už nějaký ten pátek se v internetových kuloárech mluvilo o nové, plánované investici pro ubytovací portál Airbnb, která by měla jeho valuaci vystřelit do astronomických výšin.

Nyní je podle Wall Street Journal vše potvrzeno a Airbnb tak prý získává investici ve výši 1,5 miliardy dolarů, která jeho hodnotu posouvá na astronomických 25,5 miliard dolarů a zařazuje ho tak na třetí pozici mezi nejhodnotnějšími startupy světa (na prvním místě je s valuací 46 miliard dolarů čínský výrobce mobilů Xiaomi, na druhém s valuací 41,2 miliard dolarů přepravní služba Uber).

2

Přečtěte si takéJak začalo a následně uspělo Airbnb, jehož hodnota se dnes odhaduje na 10 miliard dolarů?Jak začalo a následně uspělo Airbnb, jehož hodnota se dnes odhaduje na 10 miliard dolarů?

Mezi subjekty, které se tohoto investičního kola zúčastnily je hned několik známých amerických a čínských investičních fondů, jmenovitě: General Atlantic, Tiger Global Management, Kleiner Perkins Caufield & Byers, GGV Capital, Horizon Ventures, Hillhouse Capital Group and China Broadband.

K oficiálnímu ohlášení investice ze strany Airbnb, by podle zdrojů blízkých transakci mělo dojít v průběhu následujícího týdne.

Zajímá vás, jak se Airbnb dostalo tam kam je? Čtěte dále

airbnb-cat

foto: Airbnb Press

Rubriku Startupy podporujíjt-retina