PPF a Home Credit se stáhly z ruského trhu. Dokončily prodej zbývajícího podílu v HCFB

Plnou vlastnickou kontrolu nad Home Credit & Finance Bank (HCFB) převzala skupina individuálních investorů.

Filip HouskaFilip Houska

ppf

Foto: PPF

Sídlo finanční skupiny PPF v pražských Dejvicích

0Zobrazit komentáře

Investiční skupina PPF a její společnost Home Credit se rozloučily s Ruskem. Dokončily totiž prodej svého zbývajícího podílu ve výši 49,5 procenta v ruské Home Credit & Finance Bank (HCFB) včetně některých dceřiných firem. To zároveň znamená odchod PPF a skupiny Home Credit z ruského bankovního trhu. Plnou vlastnickou kontrolu nad HCFB převzala skupina individuálních investorů.

O prodej svých aktivit v Rusku se finanční skupina rodiny Kellnerových snažila ještě před vypuknutím války na Ukrajině. Po zahájení ruské agrese se podnikatelské aktivity v Ruské federaci staly podobně jako pro mnoho jiných společností ještě větší přítěží, a to jak z ekonomického, tak i reputačního hlediska. Proto letos v květnu PPF oznámila, že na tamním trhu skončí.

V předchozích měsících prodaly PPF a Home Credit novým akcionářům 50,5 procenta HCFB, ti nad řízením banky převzali plnou manažerskou kontrolu. V čele ruských investorů podle dřívějších informací finanční skupiny stojí finančník Ivan Tyryškin, který spoluzakládal ruskou SPB burzu a investoval do řady místních významných firem v oblasti takzvaného fintechu.

Teď oba hráči dokončily prodej zbývajícího podílu. „Transakce je v souladu s regulatorními podmínkami platnými v Ruské federaci a proběhla řádným způsobem tak, aby byla zajištěna kontinuita pro zaměstnance i klienty banky HCFB, která stabilně vykazuje dobré ekonomické výsledky,“ uvedl mluvčí PPF Leoš Rousek.

Finanční skupina PPF podniká v pětadvaceti zemích v Evropě, Asii a Severní Americe. Investuje do finančních služeb, telekomunikací, médií, biotechnologií, nemovitostí či strojírenství. Do skupiny patří například splátková společnost Home Credit, nemovitostní skupina PPF Real Estate Holding, Air Bank, telekomunikační firmy Cetin a O2, mediální společnost Central European Media Enterprises (CME), strojírenská firma Škoda Transportation nebo provozovatel mýta v ČR CzechToll.

S přispěním ČTK.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym