Přepravní startup Lyft a české Liftago společně v Praze poodhalí pozadí svého mobilního vývoje

Jiří SvobodaJiří Svoboda

Do spojenectví zatím nevstoupily, i tak ale mají americký Lyft, jakožto hlavní konkurent Uberu na americkém trhu, a český startup Liftago, mnoho společného. Obě značky už léta působí na trhu s dopravními aplikacemi a tak jejich zástupci uspořádali v Praze společné setkání pod záštitou Google User Group, aby podebatovali se zájemci a předali cenné zkušenosti.

Za Lyft přijede do Prahy Sebastian Brannstrom, který bude hovořit i o tom, jak přešel od malé party z garáže k vedení dvanácti týmů mobilního vývoje, od kterého se dostal až k šéfování projektu autonomní přepravy v rámci firmy. Spolu s ním promluví také spoluzakladatel českého Liftaga, Ondřej Krátký, o tom, jak jeho startup téměř zkrachoval a následně se dostal až mezi nejlepší evropské aplikace na Google Play.

Waze

Přečtěte si takéGoogle chce pomocí aplikace Waze nabízet sdílení přepravy podobné Uberu nebo Lyftu

Vše se odehraje v pražském Impact Hubu již v pondělí 19. září od 18:30. Na své si přijdou zejména mobilní vývojáři, serveroví inženýři, ale také zájemci o startupy. Více informací naleznete v pozvánce Lyftu nebo na stránce akce na Facebooku.